Katowice, Katowice | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie Piotrowice (Katowice) wynosi 372 zł/m² na podstawie 85 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026. Indeks Atrakcyjności: 93/100 (bardzo atrakcyjna).
Radar ofert
Piotrowice
Działka na sprzedaż
912 zł/m²
519 999 zł
Dotknij, aby zobaczyć więcej
Szczegóły
Piotrowice
O
650 zł/m²
1 086 800 zł
Dotknij, aby zobaczyć więcej
Szczegóły
Piotrowice
O
0 zł/m²
0 zł
Dotknij, aby zobaczyć więcej
SzczegółyPowiązany poradnik
Instrukcja czytania granic, numerów działek, użytków i oznaczeń na mapie ewidencyjnej.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 372 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 85 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -14,5% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
Wynik 93/100 w Indeksie Atrakcyjności oznacza, że Obręb Piotrowice ma silny trend wzrostowy cen, wysoką płynność rynku i rosnącą liczbę transakcji rok do roku.
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 11 lutego 2026 | 15 000 zł | 2132 m² | 7 zł/m² |
| 28 stycznia 2026 | 147 112 zł | 480 m² | 306 zł/m² |
| 29 grudnia 2025 | 30 000 zł | 479 m² | 63 zł/m² |
| 14 listopada 2025 | 40 000 zł | 2530 m² | 16 zł/m² |
| 28 sierpnia 2025 | 512 820 zł | 814 m² | 630 zł/m² |
| 12 sierpnia 2025 | 680 000 zł | 1183 m² | 575 zł/m² |
| 18 lipca 2025 | 400 000 zł | 1183 m² | 338 zł/m² |
| 18 lipca 2025 | 280 000 zł | 700 m² | 400 zł/m² |
| 10 lipca 2025 | 5000 zł | 998 m² | 5 zł/m² |
| 10 lipca 2025 | 10 000 zł | 918 m² | 11 zł/m² |
| 24 czerwca 2025 | 1 482 000 zł | 3745 m² | 396 zł/m² |
| 23 czerwca 2025 | 385 000 zł | 634 m² | 607 zł/m² |
| 18 czerwca 2025 | 520 748 zł | 844 m² | 617 zł/m² |
| 9 czerwca 2025 | 740 500 zł | 362 m² | 2046 zł/m² |
| 27 maja 2025 | 30 000 zł | 479 m² | 63 zł/m² |
| 28 kwietnia 2025 | 67 000 zł | 735 m² | 91 zł/m² |
| 30 stycznia 2025 | 1 060 000 zł | 2000 m² | 530 zł/m² |
| 27 listopada 2024 | 3000 zł | 211 m² | 14 zł/m² |
| 27 listopada 2024 | 517 000 zł | 781 m² | 662 zł/m² |
| 23 października 2024 | 20 000 zł | 1364 m² | 15 zł/m² |
| 23 października 2024 | 90 000 zł | 1364 m² | 66 zł/m² |
| 21 października 2024 | 294 800 zł | 600 m² | 491 zł/m² |
| 7 sierpnia 2024 | 636 800 zł | 371 m² | 1716 zł/m² |
| 7 czerwca 2024 | 635 300 zł | 397 m² | 1600 zł/m² |
| 6 czerwca 2024 | 464 000 zł | 663 m² | 700 zł/m² |
| 7 marca 2024 | 506 095 zł | 348 m² | 1454 zł/m² |
| 5 lutego 2024 | 596 095 zł | 346 m² | 1723 zł/m² |
| 30 stycznia 2024 | 15 960 zł | 918 m² | 17 zł/m² |
| 23 stycznia 2024 | 4000 zł | 130 m² | 31 zł/m² |
| 23 stycznia 2024 | 593 000 zł | 399 m² | 1486 zł/m² |
| 28 listopada 2023 | 480 000 zł | 735 m² | 653 zł/m² |
| 27 listopada 2023 | 6000 zł | 95 m² | 63 zł/m² |
| 8 listopada 2023 | 600 000 zł | 600 m² | 1000 zł/m² |
| 26 października 2023 | 240 476 zł | 685 m² | 351 zł/m² |
| 26 października 2023 | 50 000 zł | 186 m² | 269 zł/m² |
| 13 października 2023 | 5000 zł | 998 m² | 5 zł/m² |
| 5 października 2023 | 507 000 zł | 361 m² | 1404 zł/m² |
| 18 września 2023 | 418 800 zł | 698 m² | 600 zł/m² |
| 7 września 2023 | 300 000 zł | 805 m² | 373 zł/m² |
| 21 sierpnia 2023 | 550 000 zł | 1062 m² | 518 zł/m² |
| 21 sierpnia 2023 | 550 000 zł | 685 m² | 803 zł/m² |
| 31 lipca 2023 | 408 000 zł | 856 m² | 477 zł/m² |
| 7 czerwca 2023 | 200 000 zł | 703 m² | 285 zł/m² |
| 15 maja 2023 | 531 995 zł | 1033 m² | 515 zł/m² |
| 26 kwietnia 2023 | 125 000 zł | 800 m² | 156 zł/m² |
| 13 kwietnia 2023 | 9840 zł | 213 m² | 46 zł/m² |
| 1 marca 2023 | 544 050 zł | 837 m² | 650 zł/m² |
| 23 lutego 2023 | 6000 zł | 95 m² | 63 zł/m² |
| 21 lutego 2023 | 8000 zł | 70 m² | 114 zł/m² |
| 17 stycznia 2023 | 1 087 000 zł | 5600 m² | 194 zł/m² |
| 11 stycznia 2023 | 6000 zł | 998 m² | 6 zł/m² |
| 11 stycznia 2023 | 12 000 zł | 918 m² | 13 zł/m² |
| 22 września 2022 | 12 000 zł | 918 m² | 13 zł/m² |
| 22 czerwca 2022 | 35 000 zł | 479 m² | 73 zł/m² |
| 19 kwietnia 2022 | 371 024 zł | 2000 m² | 186 zł/m² |
| 12 kwietnia 2022 | 500 000 zł | 1166 m² | 429 zł/m² |
| 11 kwietnia 2022 | 500 000 zł | 1315 m² | 380 zł/m² |
| 8 kwietnia 2022 | 1 500 000 zł | 2460 m² | 610 zł/m² |
| 1 kwietnia 2022 | 6000 zł | 95 m² | 63 zł/m² |
| 9 marca 2022 | 600 000 zł | 1168 m² | 514 zł/m² |
| 22 lutego 2022 | 289 235 zł | 1665 m² | 174 zł/m² |
| 22 lutego 2022 | 446 900 zł | 892 m² | 501 zł/m² |
| 22 lutego 2022 | 446 900 zł | 894 m² | 500 zł/m² |
| 21 lutego 2022 | 10 156 869 zł | 1897 m² | 5354 zł/m² |
| 13 stycznia 2022 | 1 220 000 zł | 948 m² | 1287 zł/m² |
| 2 grudnia 2021 | 420 000 zł | 1581 m² | 266 zł/m² |
| 14 października 2021 | 385 000 zł | 820 m² | 470 zł/m² |
| 14 września 2021 | 262 452 zł | 1200 m² | 219 zł/m² |
| 14 września 2021 | 720 000 zł | 1137 m² | 633 zł/m² |
| 2 września 2021 | 290 000 zł | 950 m² | 305 zł/m² |
| 26 sierpnia 2021 | 243 386 zł | 735 m² | 331 zł/m² |
| 4 sierpnia 2021 | 167 492 zł | 588 m² | 285 zł/m² |
| 4 sierpnia 2021 | 2 312 410 zł | 8118 m² | 285 zł/m² |
| 26 lipca 2021 | 488 388 zł | 802 m² | 609 zł/m² |
| 9 lipca 2021 | 486 224 zł | 802 m² | 606 zł/m² |
| 8 lipca 2021 | 11 400 zł | 918 m² | 12 zł/m² |
| 6 lipca 2021 | 498 500 zł | 997 m² | 500 zł/m² |
| 6 lipca 2021 | 150 000 zł | 1180 m² | 127 zł/m² |
| 24 maja 2021 | 1200 zł | 96 m² | 13 zł/m² |
| 24 maja 2021 | 3300 zł | 252 m² | 13 zł/m² |
| 19 lutego 2021 | 16 531 zł | 998 m² | 17 zł/m² |
| 25 listopada 2020 | 750 000 zł | 1897 m² | 395 zł/m² |
| 21 października 2020 | 244 000 zł | 604 m² | 404 zł/m² |
| 2 października 2020 | 45 000 zł | 744 m² | 60 zł/m² |
| 2 października 2020 | 11 890 zł | 1288 m² | 9 zł/m² |
| 2 października 2020 | 116 160 zł | 484 m² | 240 zł/m² |
| 2 października 2020 | 149 280 zł | 622 m² | 240 zł/m² |
| 2 października 2020 | 11 890 zł | 1288 m² | 9 zł/m² |
| 8 września 2020 | 250 000 zł | 800 m² | 313 zł/m² |
| 1 września 2020 | 290 000 zł | 1000 m² | 290 zł/m² |
| 25 sierpnia 2020 | 510 000 zł | 1159 m² | 440 zł/m² |
| 29 kwietnia 2020 | 355 000 zł | 1237 m² | 287 zł/m² |
| 6 marca 2020 | 305 000 zł | 1095 m² | 279 zł/m² |
| 30 grudnia 2019 | 316 000 zł | 906 m² | 349 zł/m² |
| 28 listopada 2019 | 464 800 zł | 1328 m² | 350 zł/m² |
| 27 września 2019 | 340 000 zł | 1144 m² | 297 zł/m² |
| 17 września 2019 | 869 903 zł | 504 m² | 1726 zł/m² |
| 25 kwietnia 2019 | 290 000 zł | 1191 m² | 243 zł/m² |
| 2 kwietnia 2019 | 400 000 zł | 840 m² | 476 zł/m² |
| 7 lutego 2019 | 460 000 zł | 1434 m² | 321 zł/m² |
| 18 stycznia 2019 | 170 000 zł | 802 m² | 212 zł/m² |
| 21 grudnia 2018 | 600 000 zł | 1500 m² | 400 zł/m² |
| 18 grudnia 2018 | 163 000 zł | 724 m² | 225 zł/m² |
| 6 grudnia 2018 | 262 330 zł | 2477 m² | 106 zł/m² |
| 26 listopada 2018 | 400 000 zł | 954 m² | 419 zł/m² |
| 5 listopada 2018 | 36 380 zł | 107 m² | 340 zł/m² |
| 17 września 2018 | 35 000 zł | 375 m² | 93 zł/m² |
| 16 sierpnia 2018 | 228 000 zł | 832 m² | 274 zł/m² |
| 16 sierpnia 2018 | 620 000 zł | 2160 m² | 287 zł/m² |
| 2 sierpnia 2018 | 17 681 zł | 998 m² | 18 zł/m² |
| 4 czerwca 2018 | 420 000 zł | 809 m² | 519 zł/m² |
| 23 lutego 2018 | 1 374 520 zł | 4909 m² | 280 zł/m² |
| 30 października 2017 | 10 873 zł | 330 m² | 33 zł/m² |
| 24 lipca 2017 | 306 885 zł | 998 m² | 308 zł/m² |
| 17 marca 2017 | 105 000 zł | 398 m² | 264 zł/m² |
| 27 lutego 2017 | 4 500 000 zł | 8118 m² | 554 zł/m² |
| 11 stycznia 2017 | 235 000 zł | 799 m² | 294 zł/m² |
| 15 czerwca 2016 | 200 000 zł | 847 m² | 236 zł/m² |
| 6 czerwca 2016 | 190 000 zł | 1901 m² | 100 zł/m² |
| 30 grudnia 2015 | 15 000 zł | 92 m² | 163 zł/m² |
| 27 listopada 2015 | 452 640 zł | 820 m² | 552 zł/m² |
| 9 listopada 2015 | 506 760 zł | 2552 m² | 199 zł/m² |
| 16 marca 2015 | 260 000 zł | 957 m² | 272 zł/m² |
| 19 grudnia 2014 | 36 000 zł | 365 m² | 99 zł/m² |
| 24 października 2014 | 340 000 zł | 798 m² | 426 zł/m² |
| 2 października 2014 | 15 106 zł | 2132 m² | 7 zł/m² |
| 25 lipca 2014 | 160 000 zł | 800 m² | 200 zł/m² |
| 17 kwietnia 2014 | 220 000 zł | 854 m² | 258 zł/m² |
| 14 października 2013 | 335 000 zł | 939 m² | 357 zł/m² |
| 30 lipca 2013 | 180 600 zł | 903 m² | 200 zł/m² |
| 16 maja 2013 | 280 000 zł | 1464 m² | 191 zł/m² |
| 29 sierpnia 2012 | 410 000 zł | 1200 m² | 342 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Piotrowice wynosi 372 zł/m², czyli -14,5% względem średniej gminy Katowice (435 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Najtańsze grunty w obrębie Piotrowice znajdziesz w Szopienice (375 zł/m²), a najdroższe w Dz. Śródmieście-Załęże (1033 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 758 zł/m² | 942 | +7535.4% | |
| 1033 zł/m² | 363 | +67771.6% | |
| 408 zł/m² | 190 | -51.8% | |
| 482 zł/m² | 178 | — | |
| 659 zł/m² | 124 | — | |
| 797 zł/m² | 110 | — | |
| 668 zł/m² | 106 | -95.2% | |
| 411 zł/m² | 101 | -97.1% | |
PiotrowiceTen obręb | 372 zł/m² | 85 | -42.1% |
| 375 zł/m² | 70 | — | |
| 477 zł/m² | 59 | — | |
| 434 zł/m² | 27 | -0.1% |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 439 transakcji działkami w obrębie Piotrowice z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
132 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie Piotrowice jest podwyższony: 5 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.