Średnia cena działki budowlanej w obrębie Wysoki Kościół (Wisznia Mała) wynosi 91 zł/m² na podstawie 30 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026.
Średnia cena działek w obrębie Wysoki Kościół wynosi 91 zł/m², czyli -64,7% względem średniej gminy Wisznia Mała (257 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia transakcyjna /m² | 91 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -64,7% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Wysoki Kościół?
Zobacz 4 oferty| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 19 listopada 2024 | 0 zł | 1221 m² | 266 zł/m² |
| 27 maja 2024 | 125 000 zł | 979 m² | 128 zł/m² |
| 5 grudnia 2022 | 99 000 zł | 1050 m² | 94 zł/m² |
| 7 listopada 2022 | 96 476 zł | 972 m² | 99 zł/m² |
| 18 lutego 2022 | 230 000 zł | 6500 m² | 35 zł/m² |
| 4 stycznia 2022 | 275 000 zł | 1152 m² | 239 zł/m² |
| 2 grudnia 2021 | 188 180 zł | 1796 m² | 105 zł/m² |
| 9 listopada 2021 | 770 558 zł | 5135 m² | 150 zł/m² |
| 17 czerwca 2021 | 90 540 zł | 1006 m² | 90 zł/m² |
| 1 kwietnia 2021 | 88 400 zł | 1040 m² | 85 zł/m² |
| 30 marca 2021 | 0 zł | 1031 m² | 80 zł/m² |
| 9 marca 2021 | 140 000 zł | 1097 m² | 128 zł/m² |
| 4 marca 2021 | 101 670 zł | 1222 m² | 83 zł/m² |
| 4 marca 2021 | 80 000 zł | 918 m² | 87 zł/m² |
| 23 lutego 2021 | 0 zł | 3000 m² | 47 zł/m² |
| 23 lutego 2021 | 600 000 zł | 9566 m² | 63 zł/m² |
| 9 września 2020 | 115 000 zł | 2106 m² | 55 zł/m² |
| 9 września 2020 | 114 600 zł | 1016 m² | 113 zł/m² |
| 8 maja 2020 | 159 000 zł | 1845 m² | 86 zł/m² |
| 8 maja 2020 | 120 000 zł | 1591 m² | 75 zł/m² |
| 12 grudnia 2019 | 166 000 zł | 2251 m² | 74 zł/m² |
| 9 października 2019 | 109 000 zł | 1845 m² | 59 zł/m² |
| 3 kwietnia 2019 | 135 000 zł | 1551 m² | 87 zł/m² |
| 20 grudnia 2018 | 0 zł | 2200 m² | 68 zł/m² |
| 27 lipca 2018 | 60 000 zł | 1950 m² | 31 zł/m² |
| 18 lipca 2018 | 110 000 zł | 1110 m² | 99 zł/m² |
| 19 maja 2017 | 0 zł | 1007 m² | 78 zł/m² |
| 17 marca 2017 | 93 000 zł | 1219 m² | 76 zł/m² |
| 16 listopada 2016 | 165 000 zł | 1518 m² | 109 zł/m² |
| 29 kwietnia 2016 | 92 100 zł | 1534 m² | 60 zł/m² |
| 8 lipca 2015 | 0 zł | 6829 m² | 6 zł/m² |
| 21 października 2014 | 125 000 zł | 1350 m² | 93 zł/m² |
| 8 października 2014 | 0 zł | 1219 m² | 70 zł/m² |
| 29 listopada 2013 | 127 640 zł | 966 m² | 132 zł/m² |
| 20 listopada 2013 | 121 351 zł | 1003 m² | 121 zł/m² |
| 8 sierpnia 2013 | 0 zł | 1383 m² | 72 zł/m² |
| 10 października 2012 | 3000 zł | 409 m² | 7 zł/m² |
| 1 grudnia 2011 | 85 000 zł | 15 200 m² | 6 zł/m² |
| 21 stycznia 2011 | 80 000 zł | 1258 m² | 64 zł/m² |
| 16 lipca 2010 | 70 000 zł | 500 m² | 140 zł/m² |
| 15 lipca 2010 | 75 000 zł | 1016 m² | 74 zł/m² |
| 16 grudnia 2009 | 140 000 zł | 15 300 m² | 9 zł/m² |
| 27 maja 2009 | 90 000 zł | 970 m² | 93 zł/m² |
| 11 maja 2009 | 0 zł | 1491 m² | 161 zł/m² |
| 17 września 2008 | 274 000 zł | 1534 m² | 179 zł/m² |
| 2 czerwca 2008 | 52 802 zł | 1082 m² | 49 zł/m² |
| 12 kwietnia 2007 | 42 700 zł | 1701 m² | 25 zł/m² |
| 6 kwietnia 2007 | 46 360 zł | 1221 m² | 38 zł/m² |
| 29 listopada 2006 | 48 800 zł | 1337 m² | 37 zł/m² |
| 29 listopada 2006 | 42 700 zł | 1097 m² | 39 zł/m² |
| 11 października 2006 | 42 700 zł | 1518 m² | 28 zł/m² |
| 11 października 2006 | 42 700 zł | 1491 m² | 29 zł/m² |
| 4 października 2006 | 0 zł | 1449 m² | 29 zł/m² |
| 21 lipca 2006 | 70 000 zł | 7616 m² | 9 zł/m² |
| 14 czerwca 2006 | 55 000 zł | 2200 m² | 25 zł/m² |
| 2 marca 2006 | 27 000 zł | 1219 m² | 22 zł/m² |
| 2 marca 2006 | 25 000 zł | 1152 m² | 22 zł/m² |
| 2 marca 2006 | 27 000 zł | 1436 m² | 19 zł/m² |
| 31 sierpnia 2005 | 0 zł | 1152 m² | 22 zł/m² |
| 29 sierpnia 2005 | 25 000 zł | 1137 m² | 22 zł/m² |
Średnie transakcyjne pozostałych obrębów gminy wynoszą od 69 do 312 zł/m² (dane RCN). Najniższą ma obręb Ozorowice, a najwyższą obręb Kryniczno.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Ligota Piękna | 263 zł/m² | 78 | 520 |
| Szewce | 237 zł/m² | 76 | 572 |
| Ozorowice | 69 zł/m² | 74 | 465 |
| Rogoż | 139 zł/m² | 52 | 285 |
| Malin | 170 zł/m² | 44 | 363 |
| Szymanów | 176 zł/m² | 43 | 368 |
| Krzyżanowice | 207 zł/m² | 34 | 274 |
| Pierwoszów | 96 zł/m² | 32 | 255 |
| Wysoki Kościół · ten obręb | 91 zł/m² | 30 | 187 |
| Kryniczno | 350 zł/m² | 26 | 1456 |
| Piotrkowiczki | 92 zł/m² | 26 | 224 |
| Wisznia Mała | 181 zł/m² | 24 | 448 |
| Psary | 210 zł/m² | 21 | 252 |
| Strzeszów | 111 zł/m² | 15 | 266 |
| Mienice | za mało transakcji | 11 | 76 |
| Machnice | za mało transakcji | za mało transakcji | 43 |
Każda kropka to jedna sprzedaż działki budowlanej, rolnej lub leśnej z wiarygodną ceną w RCN, a mapa obejmuje najwyżej 5000 najnowszych takich sprzedaży w obrębie Wysoki Kościół, więc kropek bywa mniej niż wszystkich transakcji. Cenę, powierzchnię i datę transakcji sprawdzisz po otwarciu pełnej mapy.
W obrębie Wysoki Kościół dane obszarowe wskazują 4 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia transakcyjna działek w obrębie Wysoki Kościół wynosi 91 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 30 transakcji budowlanych z RCN. Obręb jest 2. najtańszy z 14 w rankingu średnich cen obrębów gminy Wisznia Mała.
Liczba transakcji RCN w próbie cenowej obrębu Wysoki Kościół (gmina Wisznia Mała): 30. Średnia transakcyjna wynosi 91 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN.
Na tle 16 obrębów gminy Wisznia Mała obręb Wysoki Kościół ze średnią 91 zł/m² jest 2. najtańszy z 14 (dane GUGiK, 2026). Dominują działki budowlane, co wpływa na średnią dla obrębu.
Działki w obrębie Wysoki Kościół mają przeciętnie 1337 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 91 zł/m², a na tle gminy Wisznia Mała (257 zł/m²) obręb odbiega o -64,7%.
Konkretną działkę w obrębie Wysoki Kościół (Wisznia Mała) najlepiej sprawdzić po numerze ewidencyjnym albo wskazaniu na mapie. Porównanie z transakcjami RCN pokazuje, czy cena odstaje od lokalnego rynku.
Wśród 16 obrębów gminy Wisznia Mała najkorzystniejsze ceny oferuje Ozorowice (69 zł/m²). Obręb Wysoki Kościół ze średnią 91 zł/m² jest 2. najtańszy z 14 (dane RCN, 2026).
Średnia transakcyjna działek w obrębie Wysoki Kościół wynosi 91 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 30 transakcji budowlanych z RCN. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, dane z RCN
Wszystkie typy działek: 67 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.