Średnia cena działki w obrębie Młynne (Limanowa) wynosi 42 zł/m² na podstawie 16 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026.
Średnia cena działek w obrębie Młynne wynosi 42 zł/m², czyli -34,7% względem średniej gminy Limanowa (64 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia transakcyjna /m² | 42 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -34,7% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Ze względu na niewielką liczbę transakcji (16), dane mogą nie odzwierciedlać pełnego obrazu rynku.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Młynne?
Zobacz 21 ofert| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 21 lipca 2026 | 61 200 zł | 5100 m² | 12 zł/m² |
| 9 kwietnia 2026 | 100 000 zł | 1759 m² | 57 zł/m² |
| 9 stycznia 2026 | 60 240 zł | 1561 m² | 39 zł/m² |
| 27 czerwca 2025 | 24 000 zł | 700 m² | 34 zł/m² |
| 7 czerwca 2025 | 116 500 zł | 1595 m² | 73 zł/m² |
| 4 czerwca 2025 | 250 000 zł | 11 800 m² | 21 zł/m² |
| 5 maja 2025 | 1000 zł | 33 m² | 30 zł/m² |
| 25 kwietnia 2025 | 0 zł | 531 m² | 19 zł/m² |
| 3 października 2024 | 341 000 zł | 3100 m² | 110 zł/m² |
| 27 września 2024 | 45 000 zł | 7200 m² | 6 zł/m² |
| 18 września 2024 | 140 000 zł | 2883 m² | 49 zł/m² |
| 15 maja 2024 | 40 000 zł | 900 m² | 44 zł/m² |
| 20 lutego 2024 | 160 000 zł | 3200 m² | 50 zł/m² |
| 16 lutego 2024 | 7000 zł | 1100 m² | 6 zł/m² |
| 11 grudnia 2023 | 80 000 zł | 1100 m² | 73 zł/m² |
| 5 lipca 2023 | 43 000 zł | 784 m² | 55 zł/m² |
| 13 czerwca 2023 | 640 000 zł | 7400 m² | 86 zł/m² |
| 29 marca 2023 | 0 zł | 1400 m² | 7 zł/m² |
| 29 listopada 2022 | 83 500 zł | 3312 m² | 25 zł/m² |
| 17 października 2022 | 136 000 zł | 2278 m² | 60 zł/m² |
| 11 października 2022 | 135 000 zł | 1748 m² | 77 zł/m² |
| 2 sierpnia 2022 | 50 000 zł | 600 m² | 83 zł/m² |
| 30 czerwca 2022 | 3600 zł | 89 m² | 40 zł/m² |
| 30 czerwca 2022 | 9700 zł | 308 m² | 31 zł/m² |
| 2 czerwca 2022 | 74 035 zł | 1139 m² | 65 zł/m² |
| 22 kwietnia 2022 | 75 000 zł | 1885 m² | 40 zł/m² |
| 18 lutego 2022 | 43 360 zł | 1084 m² | 40 zł/m² |
| 18 lutego 2022 | 36 680 zł | 917 m² | 40 zł/m² |
| 18 lutego 2022 | 83 880 zł | 2097 m² | 40 zł/m² |
| 4 listopada 2021 | 120 000 zł | 14 600 m² | 8 zł/m² |
| 20 lipca 2021 | 76 000 zł | 1239 m² | 61 zł/m² |
| 20 maja 2021 | 0 zł | 2900 m² | 28 zł/m² |
| 1 lutego 2021 | 50 000 zł | 2434 m² | 21 zł/m² |
| 27 października 2020 | 7200 zł | 570 m² | 13 zł/m² |
| 21 sierpnia 2020 | 0 zł | 2600 m² | 17 zł/m² |
| 4 lipca 2020 | 3050 zł | 60 m² | 51 zł/m² |
| 19 marca 2020 | 0 zł | 2338 m² | 21 zł/m² |
| 31 stycznia 2020 | 100 000 zł | 2006 m² | 50 zł/m² |
| 27 grudnia 2019 | 52 000 zł | 1405 m² | 37 zł/m² |
| 27 grudnia 2019 | 7500 zł | 311 m² | 24 zł/m² |
| 13 grudnia 2019 | 35 000 zł | 1200 m² | 29 zł/m² |
| 15 listopada 2019 | 145 000 zł | 5800 m² | 25 zł/m² |
| 8 października 2019 | 80 000 zł | 1759 m² | 45 zł/m² |
| 8 października 2019 | 80 000 zł | 1760 m² | 45 zł/m² |
| 14 marca 2018 | 0 zł | 9300 m² | 8 zł/m² |
| 14 czerwca 2017 | 28 000 zł | 957 m² | 29 zł/m² |
| 9 czerwca 2017 | 32 000 zł | 1595 m² | 20 zł/m² |
| 10 marca 2016 | 5000 zł | 646 m² | 8 zł/m² |
| 31 grudnia 2015 | 99 000 zł | 3302 m² | 30 zł/m² |
| 21 listopada 2015 | 3500 zł | 515 m² | 7 zł/m² |
| 23 maja 2014 | 9900 zł | 1207 m² | 8 zł/m² |
| 29 lipca 2013 | 30 000 zł | 900 m² | 33 zł/m² |
| 25 września 2010 | 2500 zł | 200 m² | 13 zł/m² |
| 15 lipca 2010 | 23 000 zł | 2314 m² | 10 zł/m² |
| 15 lipca 2010 | 39 000 zł | 1047 m² | 37 zł/m² |
| 6 kwietnia 2010 | 0 zł | 273 m² | 18 zł/m² |
| 21 lutego 2009 | 23 000 zł | 3046 m² | 8 zł/m² |
| 16 lutego 2009 | 6000 zł | 300 m² | 20 zł/m² |
| 8 czerwca 2007 | 57 600 zł | 3200 m² | 18 zł/m² |
| 17 marca 2007 | 6000 zł | 1000 m² | 6 zł/m² |
| 16 października 2006 | 0 zł | 1305 m² | 8 zł/m² |
| 30 kwietnia 2005 | 8000 zł | 1200 m² | 7 zł/m² |
| 28 kwietnia 2005 | 12 000 zł | 1000 m² | 12 zł/m² |
Średnie transakcyjne pozostałych obrębów gminy wynoszą od 23 do 62 zł/m² (dane RCN). Najniższą ma obręb Siekierczyna, a najwyższą obręb Męcina.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Stara Wieś | 25 zł/m² | 44 | 898 |
| Mordarka | 36 zł/m² | 39 | 834 |
| Pisarzowa | 50 zł/m² | 38 | 771 |
| Siekierczyna | 23 zł/m² | 31 | 458 |
| Rupniów | 40 zł/m² | 23 | 354 |
| Męcina | 71 zł/m² | 21 | 1161 |
| Młynne · ten obręb | 42 zł/m² | 16 | 240 |
| Lipowe | 33 zł/m² | 15 | 167 |
| Nowe Rybie | za mało transakcji | 12 | 203 |
| Kłodne | za mało transakcji | 11 | 178 |
| Wysokie | za mało transakcji | 11 | 178 |
| Sowliny | za mało transakcji | 10 | 175 |
| Kanina | za mało transakcji | 8 | 193 |
| Pasierbiec | za mało transakcji | 7 | 145 |
| Walowa Góra | za mało transakcji | 6 | 80 |
| Stare Rybie | za mało transakcji | 4 | 175 |
| Kisielówka | za mało transakcji | 4 | 90 |
| Koszary | za mało transakcji | 4 | 110 |
| Bałażówka | za mało transakcji | 4 | 36 |
| Makowica | za mało transakcji | 3 | 65 |
| Łososina Górna | za mało transakcji | za mało transakcji | 67 |
Kropki to odnotowane w RCN transakcje sprzedaży działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych w obrębie Młynne, dlatego bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Cenę, powierzchnię i datę sprzedaży sprawdzisz na pełnej mapie.
W obrębie Młynne dane obszarowe wskazują 3 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia transakcyjna działek w obrębie Młynne wynosi 42 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 16 transakcji budowlanych z RCN. Obręb jest 3. najdroższy z 8 w rankingu średnich cen obrębów gminy Limanowa.
Łącznie w obrębie Młynne (dane RCN, Limanowa) odnotowano 240 transakcji działkami. Im więcej transakcji, tym wiarygodniejsza statystyka; średnia to 42 zł/m².
Obręb Młynne (42 zł/m²) różni się o -34,7% od średniej dla gminy Limanowa (64 zł/m²). Ranking w gminie: 3. najdroższy z 8. W bazie RCN odnotowano 240 transakcji dla tego obrębu.
Typowa działka w obrębie Młynne (Limanowa) ma ok. 1204 m² przy cenie 42 zł/m² (dane RCN, 2026). Transakcje obejmują grunty niezabudowane - budowlane, rolne i rekreacyjne.
Sprawdzenie działki w obrębie Młynne powinno objąć średnią cenę z 16 transakcji z okolicy, ocenę bezpieczeństwa (ISOK, GDOŚ, PIG-PIB) i dane z księgi wieczystej.
Wśród 21 obrębów gminy Limanowa najtańszy jest Siekierczyna (23 zł/m²), a obręb Młynne ma średnią 42 zł/m². Takie zestawienie dobrze pokazuje skalę lokalnych różnic.
Ceny ziemi rolnej w obrębie Młynne nie mają osobnej próby; średnia 42 zł/m² (16 transakcji, RCN 2026) łączy grunty rolne z działkami pod zabudowę i odbiega o -34,7% od średniej gminy Limanowa (64 zł/m²). Cenę gruntu rolnego ustal na podstawie transakcji tego samego typu w gminie lub powiecie.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, dane z RCN
Wszystkie typy działek: 80 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.