Indeks Atrakcyjności
wszystkie typy działek, dane z RCN
Wszystkie portale, wszystkie typy
Częstochowa, Częstochowa | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki w obrębie 328 (Częstochowa) wynosi 325 zł/m² na podstawie 25 transakcji wszystkich typów działek z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 325 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 25 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +40,9% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 15 października 2021 | 80 000 zł | 693 m² | 115 zł/m² |
| 5 listopada 2020 | 178 900 zł | 1789 m² | 100 zł/m² |
| 19 listopada 2019 | 66 300 zł | 445 m² | 149 zł/m² |
| 16 listopada 2018 | 118 000 zł | 419 m² | 282 zł/m² |
| 16 listopada 2018 | 118 000 zł | 443 m² | 266 zł/m² |
| 16 listopada 2018 | 57 280 zł | 418 m² | 137 zł/m² |
| 16 listopada 2018 | 60 720 zł | 443 m² | 137 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Obręb 328 wynosi 325 zł/m², czyli +40,9% względem średniej gminy Częstochowa (230 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Wśród sąsiednich lokalizacji najniższe ceny ma 302 (72 zł/m²), a najwyższe 30 (2319 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 215 zł/m² | 108 | — | |
| 287 zł/m² | 86 | -47.5% | |
| 250 zł/m² | 77 | -83.1% | |
| 131 zł/m² | 68 | — | |
| 147 zł/m² | 64 | — | |
| 258 zł/m² | 56 | — | |
| 173 zł/m² | 52 | — | |
| 116 zł/m² | 46 | — | |
| 247 zł/m² | 44 | — | |
| 72 zł/m² | 39 | — | |
Obręb 328Ten obręb | 325 zł/m² | 25 | — |
| 2319 zł/m² | 17 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 25 transakcji działkami w obrębie 328 z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
7 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie 328 jest podwyższony: 3 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.
Sprawdź konkretną parcelę w Audycie Działki, aby potwierdzić czy działka leży w strefie zalewowej.