Średnia cena działki budowlanej w obrębie Kępa (Szamotuły) wynosi 147 zł/m² na podstawie 67 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026. Indeks Atrakcyjności: 58/100.
Średnia cena działek w obrębie Kępa wynosi 147 zł/m², czyli -9,7% względem średniej gminy Szamotuły (162 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia transakcyjna /m² | 147 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -9,7% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Roczny trend cen działek w obrębie Kępa wynosi +11,4%. Zmiana bazuje na transakcjach za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Kępa Indeks Atrakcyjności wynosi 58/100. Średnia transakcyjna wzrosła o 11,4% rok do roku. Podstawą są dane z RCN: 1164 transakcje. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Kępa?
Zobacz 4 ofertyZmiana średniej transakcyjnej działek w obrębie Kępa za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 wynosi +11,4%. Aktualna średnia z RCN to 147 zł/m².
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 19 czerwca 2026 | 99 800 zł | 948 m² | 105 zł/m² |
| 15 czerwca 2026 | 99 900 zł | 928 m² | 108 zł/m² |
| 10 czerwca 2026 | 3438 zł | 18 m² | 191 zł/m² |
| 10 czerwca 2026 | 163 860 zł | 858 m² | 191 zł/m² |
| 3 czerwca 2026 | 177 000 zł | 797 m² | 222 zł/m² |
| 19 maja 2026 | 246 000 zł | 860 m² | 286 zł/m² |
| 29 kwietnia 2026 | 111 540 zł | 1082 m² | 103 zł/m² |
| 10 kwietnia 2026 | 79 800 zł | 947 m² | 84 zł/m² |
| 8 kwietnia 2026 | 173 850 zł | 1016 m² | 171 zł/m² |
| 9 marca 2026 | 200 000 zł | 865 m² | 231 zł/m² |
| 27 stycznia 2026 | 145 000 zł | 942 m² | 154 zł/m² |
| 21 stycznia 2026 | 602 zł | 912 m² | 1 zł/m² |
| 21 stycznia 2026 | 46 zł | 70 m² | 1 zł/m² |
| 25 listopada 2025 | 162 850 zł | 1060 m² | 154 zł/m² |
| 21 listopada 2025 | 209 000 zł | 1099 m² | 190 zł/m² |
| 21 listopada 2025 | 214 000 zł | 893 m² | 240 zł/m² |
| 9 października 2025 | 129 000 zł | 1133 m² | 114 zł/m² |
| 3 października 2025 | 152 725 zł | 1025 m² | 149 zł/m² |
| 6 sierpnia 2025 | 109 900 zł | 932 m² | 118 zł/m² |
| 6 sierpnia 2025 | 111 900 zł | 938 m² | 119 zł/m² |
| 5 sierpnia 2025 | 240 000 zł | 1023 m² | 235 zł/m² |
| 1 sierpnia 2025 | 111 900 zł | 938 m² | 119 zł/m² |
| 11 lipca 2025 | 193 000 zł | 858 m² | 225 zł/m² |
| 30 czerwca 2025 | 140 000 zł | 930 m² | 151 zł/m² |
| 26 czerwca 2025 | 52 500 zł | 356 m² | 147 zł/m² |
| 26 czerwca 2025 | 0 zł | 789 m² | 147 zł/m² |
| 16 czerwca 2025 | 61 060 zł | 452 m² | 135 zł/m² |
| 16 czerwca 2025 | 107 930 zł | 799 m² | 135 zł/m² |
| 20 maja 2025 | 170 000 zł | 836 m² | 203 zł/m² |
| 9 maja 2025 | 259 000 zł | 1253 m² | 207 zł/m² |
| 25 kwietnia 2025 | 38 180 zł | 679 m² | 56 zł/m² |
| 25 kwietnia 2025 | 21 817 zł | 388 m² | 56 zł/m² |
| 22 kwietnia 2025 | 174 900 zł | 1369 m² | 128 zł/m² |
| 17 kwietnia 2025 | 157 350 zł | 1110 m² | 142 zł/m² |
| 4 kwietnia 2025 | 0 zł | 1054 m² | 153 zł/m² |
| 3 kwietnia 2025 | 78 384 zł | 568 m² | 138 zł/m² |
| 3 kwietnia 2025 | 49 680 zł | 360 m² | 138 zł/m² |
| 3 kwietnia 2025 | 48 576 zł | 352 m² | 138 zł/m² |
| 3 kwietnia 2025 | 79 074 zł | 573 m² | 138 zł/m² |
| 11 marca 2025 | 463 800 zł | 961 m² | 483 zł/m² |
| 27 lutego 2025 | 35 275 zł | 321 m² | 110 zł/m² |
| 27 lutego 2025 | 97 150 zł | 884 m² | 110 zł/m² |
| 13 stycznia 2025 | 170 000 zł | 1002 m² | 170 zł/m² |
| 30 grudnia 2024 | 215 000 zł | 1217 m² | 177 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 76 452 zł | 554 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 50 922 zł | 369 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 53 820 zł | 390 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 52 992 zł | 384 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 74 244 zł | 538 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 77 556 zł | 562 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 75 624 zł | 548 m² | 138 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 51 888 zł | 376 m² | 138 zł/m² |
| 10 grudnia 2024 | 151 350 zł | 987 m² | 153 zł/m² |
| 3 października 2024 | 129 000 zł | 858 m² | 150 zł/m² |
| 17 maja 2024 | 125 718 zł | 524 m² | 240 zł/m² |
| 17 maja 2024 | 120 888 zł | 466 m² | 259 zł/m² |
| 17 maja 2024 | 120 888 zł | 314 m² | 385 zł/m² |
| 17 maja 2024 | 125 718 zł | 387 m² | 325 zł/m² |
| 29 kwietnia 2024 | 125 000 zł | 1000 m² | 125 zł/m² |
| 8 kwietnia 2024 | 165 000 zł | 1099 m² | 150 zł/m² |
| 14 marca 2024 | 151 350 zł | 989 m² | 153 zł/m² |
| 29 grudnia 2023 | 145 850 zł | 956 m² | 153 zł/m² |
| 14 grudnia 2023 | 56 856 zł | 412 m² | 138 zł/m² |
| 14 grudnia 2023 | 51 198 zł | 371 m² | 138 zł/m² |
| 14 grudnia 2023 | 67 620 zł | 490 m² | 138 zł/m² |
| 14 grudnia 2023 | 127 374 zł | 923 m² | 138 zł/m² |
| 14 grudnia 2023 | 64 446 zł | 467 m² | 138 zł/m² |
| 4 grudnia 2023 | 139 930 zł | 913 m² | 153 zł/m² |
| 4 grudnia 2023 | 137 690 zł | 899 m² | 153 zł/m² |
| 23 listopada 2023 | 123 850 zł | 1009 m² | 123 zł/m² |
| 8 listopada 2023 | 155 850 zł | 1017 m² | 153 zł/m² |
| 2 listopada 2023 | 91 380 zł | 924 m² | 99 zł/m² |
| 27 października 2023 | 133 850 zł | 879 m² | 152 zł/m² |
| 4 sierpnia 2023 | 104 000 zł | 924 m² | 113 zł/m² |
| 20 lipca 2023 | 112 350 zł | 751 m² | 150 zł/m² |
| 22 marca 2023 | 169 900 zł | 1001 m² | 170 zł/m² |
| 2 lutego 2023 | 139 900 zł | 910 m² | 154 zł/m² |
Spośród pozostałych obrębów gminy najniższą średnią transakcyjną ma obręb Szamotuły - 163 zł/m², a najwyższą obręb Pamiątkowo - 288 zł/m². Źródło: RCN.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Kępa · ten obręb | 147 zł/m² | 67 | 1164 |
| Szamotuły | 171 zł/m² | 19 | 472 |
| Pamiątkowo | 288 zł/m² | 15 | 132 |
| Przecław | za mało transakcji | 13 | 87 |
| Gąsawy | za mało transakcji | 4 | 122 |
| Baborowo | za mało transakcji | 3 | 36 |
| Mutowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 46 |
| Otorowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 39 |
| Koźle | za mało transakcji | za mało transakcji | 27 |
| Jastrowo-Ostrolesie | za mało transakcji | za mało transakcji | 61 |
| Przyborowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 55 |
| Lulinek | za mało transakcji | za mało transakcji | 36 |
| Śmiłowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 34 |
| Lipnica | za mało transakcji | za mało transakcji | 29 |
| Gałowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 25 |
| Kąsinowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 21 |
| Szczuczyn | za mało transakcji | za mało transakcji | 19 |
| Baborówko | za mało transakcji | za mało transakcji | 14 |
| Piotrkówko | za mało transakcji | za mało transakcji | 11 |
| Piaskowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 10 |
| Brodziszewo | za mało transakcji | za mało transakcji | 9 |
| Myszkowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 3 |
Każda kropka to jedna sprzedaż działki budowlanej, rolnej lub leśnej z wiarygodną ceną w RCN, a mapa obejmuje najwyżej 5000 najnowszych takich sprzedaży w obrębie Kępa, więc kropek bywa mniej niż wszystkich transakcji. Cenę, powierzchnię i datę transakcji sprawdzisz po otwarciu pełnej mapy.
W obrębie Kępa dane obszarowe wskazują 2 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Kupujący działkę w obrębie Kępa zapłacą średnio 147 zł/m² - dane z 67 transakcji (GUGiK, 2026). Typowa powierzchnia gruntu to 872 m².
Liczba transakcji RCN w próbie cenowej obrębu Kępa (gmina Szamotuły): 67. Średnia transakcyjna wynosi 147 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN.
Na tle 22 obrębów gminy Szamotuły obręb Kępa ze średnią 147 zł/m² jest najtańszy z 3 (dane GUGiK, 2026). Dominują działki budowlane, co wpływa na średnią dla obrębu.
Działki w obrębie Kępa mają przeciętnie 872 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 147 zł/m², a na tle gminy Szamotuły (162 zł/m²) obręb odbiega o -9,7%.
Konkretną działkę w obrębie Kępa (Szamotuły) najlepiej sprawdzić po numerze ewidencyjnym albo wskazaniu na mapie. Porównanie z transakcjami RCN pokazuje, czy cena odstaje od lokalnego rynku.
Wśród 22 obrębów gminy Szamotuły najkorzystniejsze ceny oferuje Szamotuły (163 zł/m²). Obręb Kępa ze średnią 147 zł/m² jest najtańszy z 3 (dane RCN, 2026).
Trend cenowy w obrębie Kępa wynosi +11,4% r/r przy średniej 147 zł/m² (dane GUGiK, 2026). Dynamika cen zależy od inwestycji infrastrukturalnych i popytu na grunty budowlane.
Średnia transakcyjna działek w obrębie Kępa wynosi 147 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 67 transakcji budowlanych z RCN. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, dane z RCN
Wszystkie typy działek: 90 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.