Indeks Atrakcyjności
wszystkie typy działek, dane z RCN
Wszystkie portale, wszystkie typy
Częstochowa, Częstochowa | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki w obrębie 160 (Częstochowa) wynosi 301 zł/m² na podstawie 21 transakcji wszystkich typów działek z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 301 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 21 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +30,4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 18 grudnia 2025 | 241 010 zł | 626 m² | 385 zł/m² |
| 18 grudnia 2025 | 213 675 zł | 555 m² | 385 zł/m² |
| 18 grudnia 2025 | 261 415 zł | 679 m² | 385 zł/m² |
| 16 października 2025 | 300 000 zł | 430 m² | 698 zł/m² |
| 16 października 2025 | 300 000 zł | 490 m² | 612 zł/m² |
| 13 kwietnia 2022 | 145 000 zł | 1297 m² | 112 zł/m² |
| 16 września 2021 | 132 000 zł | 1294 m² | 102 zł/m² |
| 26 sierpnia 2021 | 130 000 zł | 1292 m² | 101 zł/m² |
| 31 maja 2021 | 50 400 zł | 504 m² | 100 zł/m² |
| 31 maja 2021 | 48 000 zł | 480 m² | 100 zł/m² |
| 16 grudnia 2019 | 103 000 zł | 273 m² | 377 zł/m² |
| 16 grudnia 2019 | 103 000 zł | 419 m² | 246 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Obręb 160 wynosi 301 zł/m², czyli +30,4% względem średniej gminy Częstochowa (230 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Wśród sąsiednich lokalizacji najniższe ceny ma 302 (72 zł/m²), a najwyższe 30 (2319 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 215 zł/m² | 108 | — | |
| 287 zł/m² | 86 | -47.5% | |
| 250 zł/m² | 77 | -83.1% | |
| 131 zł/m² | 68 | — | |
| 147 zł/m² | 64 | — | |
| 258 zł/m² | 56 | — | |
| 173 zł/m² | 52 | — | |
| 116 zł/m² | 46 | — | |
| 247 zł/m² | 44 | — | |
| 72 zł/m² | 39 | — | |
Obręb 160Ten obręb | 301 zł/m² | 21 | — |
| 2319 zł/m² | 17 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Na mapie zaznaczono 21 transakcji gruntami w obrębie 160. Kliknij dowolny punkt, by zobaczyć szczegóły: cenę, powierzchnię, cenę za m² i datę sprzedaży z aktu notarialnego.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
12 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Analiza bezpieczeństwa działek w obrębie 160 wskazuje na 2 czynników ryzyka. Zalecamy ich indywidualną weryfikację dla konkretnej działki przed zakupem.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.
Sprawdź konkretną parcelę w Audycie Działki, aby potwierdzić czy działka leży w strefie zalewowej.
Geologia
OKBrak sygnałów geologicznych w analizowanym promieniu.
Przemysł
OKBrak zakładów przemysłowych EPRTR w analizowanym promieniu.
Ochrona przyrody
UwagaW okolicy występują obszary chronione (GDOS:PomnikiPrzyrodyPowierzchniowe, GDOS:PomnikiPrzyrodyPunktowe). Mogą ograniczać możliwości zabudowy.
MPZP
OKPokrycie MPZP wygląda stabilnie (81,0%).
Warunki gruntowe
Szczegóły odblokujesz w pełnym Audycie Działki dla konkretnej parceli.