Indeks Atrakcyjności
wszystkie typy działek, dane z RCN
Wszystkie portale, wszystkie typy
Poznań, Poznań | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki w obrębie Łazarz (Poznań) wynosi 1871 zł/m² na podstawie 556 transakcji wszystkich typów działek z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 1871 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 556 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +259,8% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
Zbyt mało transakcji budowlanych (10) dla wiarygodnej średniej. Pokazujemy średnią dla wszystkich typów działek.
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 24 stycznia 2019 | 13 000 zł | 86 m² | 151 zł/m² |
| 5 lutego 2015 | 31 857 zł | 194 m² | 164 zł/m² |
| 15 października 2014 | 800 000 zł | 997 m² | 802 zł/m² |
| 23 lipca 2014 | 150 000 zł | 427 m² | 351 zł/m² |
| 12 czerwca 2014 | 210 000 zł | 429 m² | 490 zł/m² |
| 30 grudnia 2013 | 908 355 zł | 1055 m² | 861 zł/m² |
| 30 grudnia 2013 | 908 355 zł | 1055 m² | 861 zł/m² |
| 27 września 2013 | 900 000 zł | 1059 m² | 850 zł/m² |
| 18 lipca 2011 | 4 100 000 zł | 3779 m² | 1085 zł/m² |
| 27 grudnia 2007 | 30 000 zł | 152 m² | 197 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Łazarz wynosi 1871 zł/m², czyli +259,8% względem średniej gminy Poznań (520 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Łazarz najtaniej jest w Karolin (156 zł/m²), a za najwyższą cenę zapłacisz w Poznań (2993 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
ŁazarzTen obręb | 1871 zł/m² | 556 | — |
| 1109 zł/m² | 499 | — | |
| 850 zł/m² | 472 | — | |
| 1688 zł/m² | 400 | — | |
| 361 zł/m² | 299 | +0.3% | |
| 1014 zł/m² | 262 | — | |
| 1047 zł/m² | 250 | — | |
| 834 zł/m² | 221 | +129.4% | |
| 2993 zł/m² | 208 | — | |
| 2340 zł/m² | 204 | — | |
| 491 zł/m² | 151 | — | |
| 156 zł/m² | 47 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 556 transakcji działkami w obrębie Łazarz z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
10 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Analiza bezpieczeństwa działek w obrębie Łazarz wskazuje na 2 czynników ryzyka. Zalecamy ich indywidualną weryfikację dla konkretnej działki przed zakupem.
Powódź
OKBrak stref zalewowych w analizowanym promieniu.
Geologia
UwagaW okolicy występują szczególne warunki geologiczne. Wpływ na konkretną działkę zależy od lokalizacji.
Przemysł
OKBrak zakładów przemysłowych EPRTR w analizowanym promieniu.
Ochrona przyrody
UwagaW okolicy występują obszary chronione (GDOS:PomnikiPrzyrodyPunktowe, GDOS:SpecjalneObszaryOchrony). Mogą ograniczać możliwości zabudowy.
MPZP
OKPokrycie MPZP wygląda stabilnie (93,7%).
Warunki gruntowe
Szczegóły odblokujesz w pełnym Audycie Działki dla konkretnej parceli.
Dostępne w Audycie Działki
Poziom wód gruntowych