Indeks Atrakcyjności
działki budowlane, dane z RCN
W całym obszarze: 139 wiarygodnych transakcji cenowych.
Wszystkie portale, wszystkie typy
Poznań, Poznań | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie Rataje (Poznań) wynosi 436 zł/m² na podstawie 41 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 436 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 41 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -16,2% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 23 stycznia 2025 | 450 000 zł | 739 m² | 609 zł/m² |
| 28 października 2024 | 599 000 zł | 2495 m² | 240 zł/m² |
| 27 grudnia 2023 | 123 000 zł | 608 m² | 202 zł/m² |
| 23 grudnia 2021 | 36 589 257 zł | 5387 m² | 6792 zł/m² |
| 31 marca 2021 | 460 000 zł | 1097 m² | 419 zł/m² |
| 18 lutego 2021 | 15 683 zł | 51 m² | 308 zł/m² |
| 18 grudnia 2020 | 18 450 000 zł | 5387 m² | 3425 zł/m² |
| 8 czerwca 2020 | 190 000 zł | 595 m² | 319 zł/m² |
| 5 maja 2020 | 7 257 000 zł | 2798 m² | 2594 zł/m² |
| 11 marca 2020 | 13 700 000 zł | 5055 m² | 2710 zł/m² |
| 11 grudnia 2019 | 14 200 000 zł | 5387 m² | 2636 zł/m² |
| 21 października 2019 | 36 900 000 zł | 12 661 m² | 2914 zł/m² |
| 25 lipca 2019 | 3300 zł | 11 m² | 300 zł/m² |
| 15 lipca 2019 | 320 000 zł | 488 m² | 656 zł/m² |
| 15 lipca 2019 | 320 000 zł | 489 m² | 654 zł/m² |
| 20 września 2018 | 80 000 zł | 598 m² | 134 zł/m² |
| 19 lipca 2018 | 540 000 zł | 1020 m² | 529 zł/m² |
| 19 grudnia 2017 | 3 810 000 zł | 3000 m² | 1270 zł/m² |
| 14 grudnia 2017 | 31 600 000 zł | 12 661 m² | 2496 zł/m² |
| 14 listopada 2017 | 20 000 zł | 598 m² | 33 zł/m² |
| 9 sierpnia 2017 | 109 000 zł | 267 m² | 408 zł/m² |
| 9 sierpnia 2017 | 109 000 zł | 274 m² | 398 zł/m² |
| 21 marca 2017 | 181 800 zł | 505 m² | 360 zł/m² |
| 19 stycznia 2017 | 128 000 zł | 267 m² | 479 zł/m² |
| 19 stycznia 2017 | 128 000 zł | 274 m² | 467 zł/m² |
| 25 listopada 2016 | 190 000 zł | 535 m² | 355 zł/m² |
| 11 maja 2016 | 13 700 000 zł | 7287 m² | 1880 zł/m² |
| 15 maja 2015 | 1 545 650 zł | 1627 m² | 950 zł/m² |
| 15 maja 2015 | 1 371 800 zł | 1444 m² | 950 zł/m² |
| 2 grudnia 2014 | 110 700 zł | 360 m² | 308 zł/m² |
| 22 września 2014 | 165 000 zł | 791 m² | 209 zł/m² |
| 24 września 2013 | 145 000 zł | 767 m² | 189 zł/m² |
| 14 czerwca 2013 | 160 000 zł | 1027 m² | 156 zł/m² |
| 8 marca 2013 | 130 000 zł | 535 m² | 243 zł/m² |
| 17 listopada 2010 | 165 000 zł | 419 m² | 394 zł/m² |
| 14 września 2010 | 148 750 zł | 595 m² | 250 zł/m² |
| 25 sierpnia 2010 | 125 000 zł | 416 m² | 300 zł/m² |
| 25 sierpnia 2010 | 125 000 zł | 415 m² | 301 zł/m² |
| 16 czerwca 2009 | 105 500 zł | 422 m² | 250 zł/m² |
| 29 grudnia 2006 | 114 250 zł | 193 m² | 592 zł/m² |
| 29 grudnia 2006 | 114 250 zł | 307 m² | 372 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Rataje wynosi 436 zł/m², czyli -16,2% względem średniej gminy Poznań (520 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Rozpiętość cenowa w obrębie Rataje jest znaczna: od 156 zł/m² w Karolin do 2993 zł/m² w Poznań.
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 1871 zł/m² | 556 | — | |
| 1109 zł/m² | 499 | — | |
| 850 zł/m² | 472 | — | |
| 1688 zł/m² | 400 | — | |
| 361 zł/m² | 299 | +0.3% | |
| 1014 zł/m² | 262 | — | |
| 1047 zł/m² | 250 | — | |
| 834 zł/m² | 221 | +129.4% | |
| 2993 zł/m² | 208 | — | |
| 2340 zł/m² | 204 | — | |
| 156 zł/m² | 47 | — | |
RatajeTen obręb | 436 zł/m² | 41 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 139 transakcji działkami w obrębie Rataje z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
41 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie Rataje jest podwyższony: 4 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.
Sprawdź konkretną parcelę w Audycie Działki, aby potwierdzić czy działka leży w strefie zalewowej.