Średnia cena działki budowlanej w obrębie Kąty (Góra Kalwaria) wynosi 248 zł/m² na podstawie 31 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 14 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026. Indeks Atrakcyjności: 14/100.
Średnia cena działek w obrębie Kąty wynosi 248 zł/m², czyli +25,3% względem średniej gminy Góra Kalwaria (198 zł/m²). Dane z RCN i portali ogłoszeniowych.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Śr. transakcyjna /m² | 218 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Śr. ofertowa /m² | 293 zł/m² | Portale ogłoszeniowe |
| Średnia rynkowa /m² | 248 zł/m² | RCN + oferty |
| Vs średnia gminy | +25,3% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
W obrębie Kąty Indeks Atrakcyjności wynosi 14/100. Trend cenowy nie jest pokazywany, bo próba w porównywanych okresach jest za mała. Podstawą są dane z RCN: 471 transakcji. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Kąty?
Zobacz 27 ofert| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 | 460 000 zł | 3400 m² | 135 zł/m² |
| 17 czerwca 2026 | 490 000 zł | 3400 m² | 144 zł/m² |
| 9 czerwca 2026 | 190 000 zł | 2242 m² | 85 zł/m² |
| 14 maja 2026 | 294 000 zł | 900 m² | 327 zł/m² |
| 3 marca 2026 | 220 000 zł | 949 m² | 232 zł/m² |
| 30 grudnia 2025 | 280 000 zł | 1270 m² | 220 zł/m² |
| 6 listopada 2025 | 200 000 zł | 912 m² | 219 zł/m² |
| 28 października 2025 | 360 000 zł | 3003 m² | 120 zł/m² |
| 8 października 2025 | 340 000 zł | 1601 m² | 212 zł/m² |
| 2 października 2025 | 289 000 zł | 900 m² | 321 zł/m² |
| 9 czerwca 2025 | 272 000 zł | 900 m² | 302 zł/m² |
| 15 maja 2025 | 370 000 zł | 1263 m² | 293 zł/m² |
| 31 marca 2025 | 97 363 zł | 704 m² | 138 zł/m² |
| 31 marca 2025 | 97 640 zł | 706 m² | 138 zł/m² |
| 13 lutego 2025 | 296 000 zł | 1110 m² | 267 zł/m² |
| 16 stycznia 2025 | 90 198 zł | 369 m² | 244 zł/m² |
| 16 stycznia 2025 | 129 798 zł | 531 m² | 244 zł/m² |
| 14 października 2024 | 300 000 zł | 1443 m² | 208 zł/m² |
| 25 września 2024 | 270 000 zł | 1330 m² | 203 zł/m² |
| 20 września 2024 | 190 000 zł | 1183 m² | 161 zł/m² |
| 2 września 2024 | 322 660 zł | 1241 m² | 260 zł/m² |
| 2 września 2024 | 325 520 zł | 1252 m² | 260 zł/m² |
| 21 sierpnia 2024 | 235 000 zł | 903 m² | 260 zł/m² |
| 8 sierpnia 2024 | 180 000 zł | 1000 m² | 180 zł/m² |
| 11 lipca 2024 | 154 700 zł | 910 m² | 170 zł/m² |
| 11 lipca 2024 | 154 700 zł | 910 m² | 170 zł/m² |
| 12 kwietnia 2024 | 400 000 zł | 2190 m² | 183 zł/m² |
| 16 stycznia 2024 | 15 000 zł | 2742 m² | 5 zł/m² |
| 5 stycznia 2024 | 295 000 zł | 1442 m² | 205 zł/m² |
| 24 listopada 2023 | 115 000 zł | 3994 m² | 29 zł/m² |
| 10 listopada 2023 | 317 000 zł | 6621 m² | 48 zł/m² |
| 14 września 2023 | 270 000 zł | 1200 m² | 225 zł/m² |
| 24 sierpnia 2023 | 155 000 zł | 1000 m² | 155 zł/m² |
| 23 maja 2023 | 172 000 zł | 3000 m² | 57 zł/m² |
| 21 kwietnia 2023 | 20 000 zł | 3000 m² | 7 zł/m² |
| 3 listopada 2022 | 40 500 zł | 1018 m² | 40 zł/m² |
| 5 października 2022 | 38 496 zł | 1016 m² | 38 zł/m² |
| 5 października 2022 | 38 496 zł | 1016 m² | 38 zł/m² |
| 15 czerwca 2022 | 65 000 zł | 1000 m² | 65 zł/m² |
| 27 kwietnia 2022 | 280 000 zł | 1432 m² | 196 zł/m² |
| 21 kwietnia 2022 | 265 000 zł | 1096 m² | 242 zł/m² |
| 16 lutego 2022 | 5000 zł | 360 m² | 14 zł/m² |
| 26 listopada 2021 | 129 000 zł | 4968 m² | 26 zł/m² |
| 24 listopada 2021 | 179 860 zł | 1058 m² | 170 zł/m² |
| 24 listopada 2021 | 316 880 zł | 900 m² | 352 zł/m² |
| 9 lipca 2021 | 137 500 zł | 1111 m² | 124 zł/m² |
| 5 lipca 2021 | 110 000 zł | 1100 m² | 100 zł/m² |
W obrębie Kąty dla kategorii „budowlane” średnia ofertowa wynosi 293 zł/m², a średnia transakcyjna 218 zł/m²; różnica wynosi +34,6%. Porównanie opiera się na 14 ofertach z portali ogłoszeniowych (aktualne ogłoszenia) oraz 31 transakcjach z RCN (ostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026)). To porównanie dwóch źródeł, nie prognoza ceny konkretnej działki ani wyniku negocjacji.
| Typ | Transakcyjna /m² | Ofertowa /m² | Różnica | Średnia rynkowa /m² |
|---|---|---|---|---|
| Budowlaneostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026) | 218 zł/m² | 293 zł/m² | +34,6% | 248 zł/m² |
Średnie transakcyjne pozostałych obrębów gminy wynoszą od 122 do 212 zł/m² (dane RCN). Najniższą ma obręb Krzaki Czaplinkowskie, a najwyższą obręb Baniocha.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Krzaki Czaplinkowskie | 134 zł/m² | 36 | 396 |
| Kąty · ten obręb | 248 zł/m² | 31 | 471 |
| Sierzchów | 170 zł/m² | 20 | 227 |
| Dobiesz | 212 zł/m² | 17 | 186 |
| Baniocha | 294 zł/m² | 15 | 178 |
| Czachówek | za mało transakcji | 13 | 82 |
| Solec | za mało transakcji | 12 | 496 |
| Tomice | za mało transakcji | 12 | 96 |
| Łubna | 243 zł/m² | 10 | 185 |
| Wojciechowice | za mało transakcji | 7 | 54 |
| Cendrowice | za mało transakcji | 6 | 59 |
| Sobików | za mało transakcji | 5 | 54 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 13-01 | za mało transakcji | 5 | 26 |
| Buczynów | za mało transakcji | 3 | 56 |
| Czarny Las | za mało transakcji | 3 | 63 |
| Julianów | za mało transakcji | 3 | 58 |
| Osiedle Brześce | za mało transakcji | 3 | 34 |
| Czersk | za mało transakcji | za mało transakcji | 118 |
| Obręb | za mało transakcji | za mało transakcji | 102 |
| Wólka Załęska | za mało transakcji | za mało transakcji | 84 |
| Linin II | za mało transakcji | za mało transakcji | 154 |
| Wólka Dworska | za mało transakcji | za mało transakcji | 52 |
| Czaplinek | za mało transakcji | za mało transakcji | 28 |
| Mikówiec | za mało transakcji | za mało transakcji | 43 |
| Potycz | za mało transakcji | za mało transakcji | 24 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 13-03 | za mało transakcji | za mało transakcji | 27 |
| Coniew | za mało transakcji | za mało transakcji | 26 |
| Podłęcze | za mało transakcji | za mało transakcji | 26 |
| Pęcław | za mało transakcji | za mało transakcji | 20 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 10-03 | za mało transakcji | za mało transakcji | 51 |
| Linin | za mało transakcji | za mało transakcji | 25 |
| Szymanów | za mało transakcji | za mało transakcji | 24 |
| Karolina | za mało transakcji | za mało transakcji | 21 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 10-01 | za mało transakcji | za mało transakcji | 17 |
| Ługówka | za mało transakcji | za mało transakcji | 12 |
| Ostrówik | za mało transakcji | za mało transakcji | 24 |
| Podgóra | za mało transakcji | za mało transakcji | 11 |
| Moczydłów | za mało transakcji | za mało transakcji | 17 |
| Królewski Las | za mało transakcji | za mało transakcji | 13 |
| Brześce | za mało transakcji | za mało transakcji | 7 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 14-03 | za mało transakcji | za mało transakcji | 56 |
| Aleksandrów | za mało transakcji | za mało transakcji | 11 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 10-02 | za mało transakcji | za mało transakcji | 369 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 13-02 | za mało transakcji | za mało transakcji | 17 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 14-02 | za mało transakcji | za mało transakcji | 15 |
| Brzumin | za mało transakcji | za mało transakcji | 13 |
| Dębówka | za mało transakcji | za mało transakcji | 7 |
| Góra Kalwaria · obręb nr 11-01 | za mało transakcji | za mało transakcji | 6 |
| Czaplin | za mało transakcji | za mało transakcji | 6 |
| Borki | za mało transakcji | za mało transakcji | 3 |
| Wincentów | za mało transakcji | za mało transakcji | 3 |
Kropki to transakcje z terenu obrębu Kąty odnotowane w RCN, ale tylko sprzedaże działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych, więc bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Na pełnej mapie sprawdzisz cenę, powierzchnię i datę sprzedaży.
W obrębie Kąty dane obszarowe wskazują 4 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia rynkowa działek w obrębie Kąty wynosi 248 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 31 transakcji budowlanych z RCN i 14 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Obręb jest 2. najdroższy z 6 w rankingu średnich cen obrębów gminy Góra Kalwaria.
Dla obrębu Kąty Rejestr Cen Nieruchomości zawiera 471 transakcji z aktów notarialnych od 2008 roku. Średnia transakcyjna to 218 zł/m² (GUGiK, 2026).
Obręb Kąty (248 zł/m²) różni się o +25,3% od średniej dla gminy Góra Kalwaria (198 zł/m²). Ranking w gminie: 2. najdroższy z 6. W bazie RCN odnotowano 471 transakcji dla tego obrębu.
Działki w obrębie Kąty mają przeciętnie 1080 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 218 zł/m², a na tle gminy Góra Kalwaria (198 zł/m²) obręb odbiega o +25,3%.
Konkretną działkę w obrębie Kąty (Góra Kalwaria) najlepiej sprawdzić po numerze ewidencyjnym albo wskazaniu na mapie. Porównanie z transakcjami RCN pokazuje, czy cena odstaje od lokalnego rynku.
Wśród 51 obrębów gminy Góra Kalwaria najtańszy jest Krzaki Czaplinkowskie (122 zł/m²), a obręb Kąty ma średnią 248 zł/m². Takie zestawienie dobrze pokazuje skalę lokalnych różnic.
Średnia rynkowa działek w obrębie Kąty wynosi 248 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 31 transakcji budowlanych z RCN i 14 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, transakcje z RCN i oferty z portali ogłoszeniowych
Wszystkie typy działek: 179 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.