Indeks Atrakcyjności
działki budowlane, dane z RCN
W całym obszarze: 279 wiarygodnych transakcji cenowych.
Wszystkie portale, wszystkie typy
Poznań, Poznań | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie Główna (Poznań) wynosi 583 zł/m² na podstawie 27 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 583 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 27 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +12% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 22 kwietnia 2025 | 56 000 zł | 174 m² | 322 zł/m² |
| 22 kwietnia 2025 | 5500 zł | 13 m² | 423 zł/m² |
| 22 kwietnia 2025 | 8500 zł | 21 m² | 405 zł/m² |
| 4 kwietnia 2025 | 1 289 139 zł | 1225 m² | 1052 zł/m² |
| 12 grudnia 2024 | 1 932 000 zł | 6578 m² | 294 zł/m² |
| 18 stycznia 2024 | 14 000 zł | 36 m² | 389 zł/m² |
| 13 listopada 2023 | 390 000 zł | 832 m² | 469 zł/m² |
| 10 marca 2023 | 350 000 zł | 832 m² | 421 zł/m² |
| 11 stycznia 2022 | 1 500 000 zł | 1331 m² | 1127 zł/m² |
| 23 sierpnia 2021 | 602 700 zł | 631 m² | 955 zł/m² |
| 30 czerwca 2020 | 700 000 zł | 843 m² | 830 zł/m² |
| 17 października 2019 | 280 000 zł | 631 m² | 444 zł/m² |
| 10 maja 2019 | 1 599 600 zł | 2020 m² | 792 zł/m² |
| 17 grudnia 2018 | 400 181 zł | 723 m² | 554 zł/m² |
| 5 października 2018 | 1 300 000 zł | 1225 m² | 1061 zł/m² |
| 15 listopada 2017 | 1641 zł | 12 m² | 137 zł/m² |
| 15 listopada 2017 | 958 zł | 7 m² | 137 zł/m² |
| 7 sierpnia 2017 | 6 951 800 zł | 2533 m² | 2744 zł/m² |
| 7 sierpnia 2017 | 6 951 800 zł | 2487 m² | 2795 zł/m² |
| 11 lipca 2017 | 9225 zł | 30 m² | 308 zł/m² |
| 21 października 2015 | 1 450 000 zł | 2580 m² | 562 zł/m² |
| 2 września 2014 | 200 000 zł | 536 m² | 373 zł/m² |
| 9 maja 2014 | 350 000 zł | 435 m² | 805 zł/m² |
| 7 czerwca 2013 | 192 459 zł | 610 m² | 316 zł/m² |
| 14 grudnia 2009 | 7 101 900 zł | 7891 m² | 900 zł/m² |
| 10 sierpnia 2009 | 854 000 zł | 3166 m² | 270 zł/m² |
| 6 września 2007 | 11 712 zł | 60 m² | 195 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Główna wynosi 583 zł/m², czyli +12% względem średniej gminy Poznań (520 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Rozpiętość cenowa w obrębie Główna jest znaczna: od 156 zł/m² w Karolin do 2993 zł/m² w Poznań.
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 1871 zł/m² | 556 | — | |
| 1109 zł/m² | 499 | — | |
| 850 zł/m² | 472 | — | |
| 1688 zł/m² | 400 | — | |
| 361 zł/m² | 299 | +0.3% | |
| 1014 zł/m² | 262 | — | |
| 1047 zł/m² | 250 | — | |
| 834 zł/m² | 221 | +129.4% | |
| 2993 zł/m² | 208 | — | |
| 2340 zł/m² | 204 | — | |
| 156 zł/m² | 47 | — | |
GłównaTen obręb | 583 zł/m² | 27 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Na mapie zaznaczono 279 transakcji gruntami w obrębie Główna. Kliknij dowolny punkt, by zobaczyć szczegóły: cenę, powierzchnię, cenę za m² i datę sprzedaży z aktu notarialnego.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
27 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie Główna jest podwyższony: 4 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.
Sprawdź konkretną parcelę w Audycie Działki, aby potwierdzić czy działka leży w strefie zalewowej.