Indeks Atrakcyjności
wszystkie typy działek, RCN + sygnał ofertowy z Otodom/OLX
Wszystkie portale, wszystkie typy
Bielsko-Biała, Bielsko-Biała | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki w obrębie Lipnik (Bielsko-Biała) wynosi 353 zł/m² na podstawie 105 transakcji wszystkich typów działek z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 59 aktywnych ofert budowlanych z Otodom/OLX. Dane zaktualizowane: 1 maja 2026. Indeks Atrakcyjności: 33/100 (poniżej przeciętnej).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 353 zł/m² | RCN + Otodom/OLX |
| Liczba transakcji | 105 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +36,4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
Zbyt mało transakcji budowlanych (10) dla wiarygodnej średniej. Pokazujemy średnią dla wszystkich typów działek.
Przy wyniku 33/100 Obręb Lipnik notuje ograniczony obrót gruntami oraz słaby lub spadkowy trend cenowy.
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 14 listopada 2025 | 150 000 zł | 911 m² | 165 zł/m² |
| 5 sierpnia 2025 | 155 000 zł | 988 m² | 157 zł/m² |
| 29 stycznia 2025 | 240 000 zł | 623 m² | 385 zł/m² |
| 26 czerwca 2024 | 161 000 zł | 802 m² | 201 zł/m² |
| 28 maja 2024 | 200 000 zł | 1355 m² | 148 zł/m² |
| 21 lutego 2024 | 220 000 zł | 727 m² | 303 zł/m² |
| 26 kwietnia 2021 | 266 000 zł | 1504 m² | 177 zł/m² |
| 29 marca 2019 | 550 000 zł | 1000 m² | 550 zł/m² |
| 19 lipca 2016 | 110 000 zł | 2151 m² | 51 zł/m² |
| 23 lutego 2015 | 78 000 zł | 935 m² | 83 zł/m² |
| 16 czerwca 2010 | 162 000 zł | 891 m² | 182 zł/m² |
| 8 kwietnia 2010 | 75 000 zł | 747 m² | 100 zł/m² |
| 19 stycznia 2009 | 84 645 zł | 891 m² | 95 zł/m² |
| 19 stycznia 2009 | 84 645 zł | 891 m² | 95 zł/m² |
| 29 października 2008 | 22 950 zł | 459 m² | 50 zł/m² |
| 10 kwietnia 2008 | 53 100 zł | 1062 m² | 50 zł/m² |
| 12 października 2006 | 38 050 zł | 761 m² | 50 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Lipnik wynosi 353 zł/m², czyli +36,4% względem średniej gminy Bielsko-Biała (259 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Rozpiętość cenowa w obrębie Lipnik jest znaczna: od 199 zł/m² w Komorowice Krakowskie do 1363 zł/m² w Biała Miasto.
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
LipnikTen obręb | 353 zł/m² | 105 | — |
| 729 zł/m² | 77 | — | |
| 350 zł/m² | 58 | — | |
| 438 zł/m² | 41 | — | |
| 241 zł/m² | 41 | +34.7% | |
| 221 zł/m² | 41 | +201.0% | |
| 864 zł/m² | 37 | — | |
| 288 zł/m² | 30 | — | |
| 576 zł/m² | 26 | -33.8% | |
| 220 zł/m² | 24 | -33.7% | |
| 199 zł/m² | 24 | +233.6% | |
| 1363 zł/m² | 20 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 105 transakcji działkami w obrębie Lipnik z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
17 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie Lipnik jest podwyższony: 3 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
OKBrak stref zalewowych w analizowanym promieniu.
Geologia
UwagaW okolicy występują szczególne warunki geologiczne. Wpływ na konkretną działkę zależy od lokalizacji.