Indeks Atrakcyjności
działki budowlane, dane z RCN
W całym obszarze: 301 wiarygodnych transakcji cenowych.
Wszystkie portale, wszystkie typy
Lublin, Lublin | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie Konopnica II (Lublin) wynosi 246 zł/m² na podstawie 188 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 246 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 188 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -19,8% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 14 lutego 2025 | 990 000 zł | 1226 m² | 808 zł/m² |
| 21 listopada 2024 | 40 000 zł | 1287 m² | 31 zł/m² |
| 4 października 2024 | 1 000 000 zł | 3358 m² | 298 zł/m² |
| 11 lipca 2024 | 760 000 zł | 833 m² | 912 zł/m² |
| 24 kwietnia 2024 | 680 000 zł | 823 m² | 826 zł/m² |
| 22 stycznia 2024 | 540 000 zł | 966 m² | 559 zł/m² |
| 25 października 2023 | 60 000 zł | 317 m² | 189 zł/m² |
| 25 października 2023 | 415 000 zł | 612 m² | 678 zł/m² |
| 12 lipca 2023 | 625 000 zł | 944 m² | 662 zł/m² |
| 6 marca 2023 | 43 050 zł | 287 m² | 150 zł/m² |
| 15 lutego 2023 | 429 000 zł | 752 m² | 570 zł/m² |
| 10 listopada 2022 | 490 000 zł | 824 m² | 595 zł/m² |
| 14 października 2022 | 900 000 zł | 1426 m² | 631 zł/m² |
| 23 czerwca 2022 | 175 000 zł | 1122 m² | 156 zł/m² |
| 17 lutego 2022 | 425 000 zł | 1068 m² | 398 zł/m² |
| 23 grudnia 2021 | 420 000 zł | 1010 m² | 416 zł/m² |
| 5 listopada 2021 | 440 000 zł | 999 m² | 440 zł/m² |
| 6 maja 2021 | 565 000 zł | 640 m² | 883 zł/m² |
| 6 maja 2021 | 565 000 zł | 753 m² | 750 zł/m² |
| 18 lutego 2021 | 535 000 zł | 1235 m² | 433 zł/m² |
| 12 lutego 2021 | 515 000 zł | 909 m² | 567 zł/m² |
| 29 grudnia 2020 | 355 000 zł | 2014 m² | 176 zł/m² |
| 4 grudnia 2020 | 450 000 zł | 935 m² | 481 zł/m² |
| 27 listopada 2020 | 350 000 zł | 824 m² | 425 zł/m² |
| 7 października 2020 | 500 000 zł | 1210 m² | 413 zł/m² |
| 11 sierpnia 2020 | 440 000 zł | 1120 m² | 393 zł/m² |
| 18 czerwca 2020 | 570 000 zł | 1446 m² | 394 zł/m² |
| 19 maja 2020 | 290 000 zł | 953 m² | 304 zł/m² |
| 9 października 2019 | 274 000 zł | 1221 m² | 224 zł/m² |
| 24 września 2019 | 670 000 zł | 2510 m² | 267 zł/m² |
| 24 września 2019 | 670 000 zł | 2176 m² | 308 zł/m² |
| 12 sierpnia 2019 | 670 000 zł | 1676 m² | 400 zł/m² |
| 29 lipca 2019 | 410 000 zł | 931 m² | 440 zł/m² |
| 22 maja 2019 | 650 000 zł | 1686 m² | 386 zł/m² |
| 7 lutego 2019 | 270 000 zł | 1265 m² | 213 zł/m² |
| 6 października 2018 | 410 000 zł | 1207 m² | 340 zł/m² |
| 26 września 2018 | 340 000 zł | 2305 m² | 148 zł/m² |
| 2 sierpnia 2018 | 295 000 zł | 817 m² | 361 zł/m² |
| 13 lipca 2018 | 350 000 zł | 1196 m² | 293 zł/m² |
| 16 maja 2018 | 350 000 zł | 1060 m² | 330 zł/m² |
| 6 marca 2018 | 280 000 zł | 810 m² | 346 zł/m² |
| 8 lutego 2018 | 240 000 zł | 365 m² | 658 zł/m² |
| 8 lutego 2018 | 240 000 zł | 527 m² | 455 zł/m² |
| 21 grudnia 2017 | 395 000 zł | 1075 m² | 367 zł/m² |
| 13 grudnia 2017 | 400 000 zł | 2254 m² | 177 zł/m² |
| 26 października 2017 | 420 000 zł | 1200 m² | 350 zł/m² |
| 16 września 2017 | 530 000 zł | 824 m² | 643 zł/m² |
| 30 sierpnia 2017 | 330 000 zł | 1437 m² | 230 zł/m² |
| 30 sierpnia 2017 | 20 000 zł | 173 m² | 116 zł/m² |
| 28 kwietnia 2017 | 210 500 zł | 644 m² | 327 zł/m² |
| 15 marca 2017 | 300 000 zł | 657 m² | 457 zł/m² |
| 20 lutego 2017 | 260 000 zł | 1389 m² | 187 zł/m² |
| 27 grudnia 2016 | 441 000 zł | 2636 m² | 167 zł/m² |
| 15 listopada 2016 | 310 000 zł | 1192 m² | 260 zł/m² |
| 29 kwietnia 2016 | 395 000 zł | 1166 m² | 339 zł/m² |
| 27 kwietnia 2016 | 349 000 zł | 1018 m² | 343 zł/m² |
| 19 kwietnia 2016 | 12 500 zł | 64 m² | 195 zł/m² |
| 19 kwietnia 2016 | 12 500 zł | 38 m² | 329 zł/m² |
| 11 grudnia 2015 | 420 000 zł | 1111 m² | 378 zł/m² |
| 4 listopada 2015 | 20 000 zł | 480 m² | 42 zł/m² |
| 24 września 2015 | 50 000 zł | 494 m² | 101 zł/m² |
| 27 lipca 2015 | 250 000 zł | 892 m² | 280 zł/m² |
| 14 lipca 2015 | 325 480 zł | 1289 m² | 253 zł/m² |
| 15 maja 2015 | 100 000 zł | 2132 m² | 47 zł/m² |
| 28 kwietnia 2015 | 356 000 zł | 1081 m² | 329 zł/m² |
| 20 lutego 2015 | 251 500 zł | 751 m² | 335 zł/m² |
| 20 lutego 2015 | 251 500 zł | 754 m² | 334 zł/m² |
| 26 stycznia 2015 | 135 000 zł | 431 m² | 313 zł/m² |
| 26 stycznia 2015 | 24 684 zł | 2261 m² | 11 zł/m² |
| 23 grudnia 2014 | 234 640 zł | 2303 m² | 102 zł/m² |
| 30 września 2014 | 280 000 zł | 1041 m² | 269 zł/m² |
| 30 czerwca 2014 | 5000 zł | 21 m² | 238 zł/m² |
| 27 maja 2014 | 165 000 zł | 1865 m² | 88 zł/m² |
| 13 marca 2014 | 373 000 zł | 961 m² | 388 zł/m² |
| 31 stycznia 2014 | 285 000 zł | 1131 m² | 252 zł/m² |
| 24 października 2013 | 290 000 zł | 2166 m² | 134 zł/m² |
| 27 września 2013 | 222 400 zł | 1167 m² | 191 zł/m² |
| 4 września 2013 | 330 000 zł | 1061 m² | 311 zł/m² |
| 12 sierpnia 2013 | 300 000 zł | 2741 m² | 109 zł/m² |
| 17 lipca 2013 | 651 600 zł | 1629 m² | 400 zł/m² |
| 7 lutego 2013 | 115 000 zł | 139 m² | 827 zł/m² |
| 30 listopada 2012 | 65 000 zł | 899 m² | 72 zł/m² |
| 27 listopada 2012 | 390 000 zł | 1601 m² | 244 zł/m² |
| 23 lipca 2012 | 230 000 zł | 1566 m² | 147 zł/m² |
| 14 czerwca 2012 | 400 000 zł | 1572 m² | 254 zł/m² |
| 14 czerwca 2012 | 400 000 zł | 1279 m² | 313 zł/m² |
| 29 lutego 2012 | 223 800 zł | 746 m² | 300 zł/m² |
| 5 stycznia 2012 | 250 000 zł | 675 m² | 370 zł/m² |
| 27 grudnia 2011 | 280 000 zł | 735 m² | 381 zł/m² |
| 29 listopada 2011 | 367 500 zł | 1070 m² | 343 zł/m² |
| 14 listopada 2011 | 200 000 zł | 763 m² | 262 zł/m² |
| 29 września 2011 | 89 600 zł | 448 m² | 200 zł/m² |
| 21 czerwca 2011 | 300 000 zł | 1241 m² | 242 zł/m² |
| 14 czerwca 2011 | 33 330 zł | 143 m² | 233 zł/m² |
| 6 czerwca 2011 | 304 260 zł | 922 m² | 330 zł/m² |
| 23 maja 2011 | 320 000 zł | 2762 m² | 116 zł/m² |
| 15 marca 2011 | 266 400 zł | 1776 m² | 150 zł/m² |
| 31 stycznia 2011 | 318 570 zł | 1722 m² | 185 zł/m² |
| 21 grudnia 2010 | 115 000 zł | 1851 m² | 62 zł/m² |
| 24 listopada 2010 | 300 000 zł | 1000 m² | 300 zł/m² |
| 9 lipca 2010 | 77 614 zł | 338 m² | 230 zł/m² |
| 9 lipca 2010 | 77 386 zł | 339 m² | 228 zł/m² |
| 27 maja 2010 | 389 000 zł | 1346 m² | 289 zł/m² |
| 27 maja 2010 | 420 000 zł | 1206 m² | 348 zł/m² |
| 7 kwietnia 2010 | 498 000 zł | 2444 m² | 204 zł/m² |
| 7 kwietnia 2010 | 498 000 zł | 2326 m² | 214 zł/m² |
| 9 lutego 2010 | 320 000 zł | 932 m² | 343 zł/m² |
| 9 lutego 2010 | 320 000 zł | 1528 m² | 209 zł/m² |
| 26 stycznia 2010 | 312 390 zł | 527 m² | 593 zł/m² |
| 26 stycznia 2010 | 312 390 zł | 630 m² | 496 zł/m² |
| 7 stycznia 2010 | 327 510 zł | 1213 m² | 270 zł/m² |
| 16 grudnia 2009 | 260 000 zł | 859 m² | 303 zł/m² |
| 17 listopada 2009 | 219 000 zł | 2305 m² | 95 zł/m² |
| 8 września 2009 | 297 500 zł | 722 m² | 412 zł/m² |
| 8 września 2009 | 297 500 zł | 655 m² | 454 zł/m² |
| 25 sierpnia 2009 | 300 000 zł | 2254 m² | 133 zł/m² |
| 20 lipca 2009 | 200 000 zł | 966 m² | 207 zł/m² |
| 9 czerwca 2009 | 440 640 zł | 1632 m² | 270 zł/m² |
| 13 marca 2009 | 294 000 zł | 912 m² | 322 zł/m² |
| 3 listopada 2008 | 220 000 zł | 2305 m² | 95 zł/m² |
| 30 października 2008 | 145 000 zł | 626 m² | 232 zł/m² |
| 29 sierpnia 2008 | 300 000 zł | 1104 m² | 272 zł/m² |
| 29 sierpnia 2008 | 330 000 zł | 559 m² | 590 zł/m² |
| 29 sierpnia 2008 | 330 000 zł | 967 m² | 341 zł/m² |
| 21 sierpnia 2008 | 300 000 zł | 996 m² | 301 zł/m² |
| 20 czerwca 2008 | 148 400 zł | 1466 m² | 101 zł/m² |
| 30 maja 2008 | 128 800 zł | 805 m² | 160 zł/m² |
| 10 kwietnia 2008 | 225 000 zł | 1042 m² | 216 zł/m² |
| 10 marca 2008 | 210 000 zł | 1101 m² | 191 zł/m² |
| 7 marca 2008 | 310 000 zł | 1462 m² | 212 zł/m² |
| 3 marca 2008 | 204 000 zł | 400 m² | 510 zł/m² |
| 3 marca 2008 | 204 000 zł | 506 m² | 403 zł/m² |
| 30 stycznia 2008 | 222 750 zł | 810 m² | 275 zł/m² |
| 5 grudnia 2007 | 204 000 zł | 549 m² | 372 zł/m² |
| 5 grudnia 2007 | 204 000 zł | 571 m² | 357 zł/m² |
| 26 listopada 2007 | 228 900 zł | 763 m² | 300 zł/m² |
| 8 listopada 2007 | 45 000 zł | 228 m² | 197 zł/m² |
| 8 listopada 2007 | 45 000 zł | 244 m² | 184 zł/m² |
| 27 września 2007 | 130 000 zł | 675 m² | 193 zł/m² |
| 25 września 2007 | 8000 zł | 259 m² | 31 zł/m² |
| 9 sierpnia 2007 | 146 370 zł | 861 m² | 170 zł/m² |
| 2 sierpnia 2007 | 210 000 zł | 2305 m² | 91 zł/m² |
| 18 lipca 2007 | 110 720 zł | 1384 m² | 80 zł/m² |
| 13 lipca 2007 | 140 000 zł | 1865 m² | 75 zł/m² |
| 29 maja 2007 | 276 780 zł | 2636 m² | 105 zł/m² |
| 2 marca 2007 | 190 000 zł | 1000 m² | 190 zł/m² |
| 26 lutego 2007 | 145 200 zł | 726 m² | 200 zł/m² |
| 14 lutego 2007 | 130 000 zł | 1155 m² | 113 zł/m² |
| 25 stycznia 2007 | 255 000 zł | 1352 m² | 189 zł/m² |
| 30 października 2006 | 75 000 zł | 1487 m² | 50 zł/m² |
| 26 października 2006 | 15 580 zł | 164 m² | 95 zł/m² |
| 23 października 2006 | 67 500 zł | 675 m² | 100 zł/m² |
| 23 października 2006 | 116 700 zł | 1167 m² | 100 zł/m² |
| 17 października 2006 | 143 650 zł | 1105 m² | 130 zł/m² |
| 14 października 2006 | 138 690 zł | 1005 m² | 138 zł/m² |
| 12 października 2006 | 155 000 zł | 1301 m² | 119 zł/m² |
| 5 października 2006 | 8500 zł | 196 m² | 43 zł/m² |
| 29 września 2006 | 153 000 zł | 875 m² | 175 zł/m² |
| 27 września 2006 | 208 000 zł | 1389 m² | 150 zł/m² |
| 22 września 2006 | 190 000 zł | 2858 m² | 66 zł/m² |
| 11 września 2006 | 195 000 zł | 1241 m² | 157 zł/m² |
| 8 września 2006 | 220 000 zł | 761 m² | 289 zł/m² |
| 8 września 2006 | 220 000 zł | 718 m² | 306 zł/m² |
| 4 sierpnia 2006 | 120 000 zł | 1121 m² | 107 zł/m² |
| 27 lipca 2006 | 184 910 zł | 1804 m² | 103 zł/m² |
| 24 lipca 2006 | 215 000 zł | 1356 m² | 159 zł/m² |
| 19 lipca 2006 | 45 120 zł | 848 m² | 53 zł/m² |
| 7 lipca 2006 | 170 000 zł | 938 m² | 181 zł/m² |
| 7 lipca 2006 | 170 000 zł | 749 m² | 227 zł/m² |
| 7 czerwca 2006 | 80 000 zł | 344 m² | 233 zł/m² |
| 7 czerwca 2006 | 80 000 zł | 502 m² | 159 zł/m² |
| 15 maja 2006 | 100 800 zł | 930 m² | 108 zł/m² |
| 15 maja 2006 | 110 100 zł | 938 m² | 117 zł/m² |
| 28 kwietnia 2006 | 9500 zł | 199 m² | 48 zł/m² |
| 28 kwietnia 2006 | 13 000 zł | 261 m² | 50 zł/m² |
| 2 marca 2006 | 80 000 zł | 1173 m² | 68 zł/m² |
| 3 lutego 2006 | 117 000 zł | 1163 m² | 101 zł/m² |
| 27 stycznia 2006 | 90 000 zł | 433 m² | 208 zł/m² |
| 27 stycznia 2006 | 90 000 zł | 549 m² | 164 zł/m² |
| 25 stycznia 2006 | 94 000 zł | 938 m² | 100 zł/m² |
| 24 stycznia 2006 | 97 000 zł | 365 m² | 266 zł/m² |
| 24 stycznia 2006 | 97 000 zł | 527 m² | 184 zł/m² |
| 16 grudnia 2005 | 145 000 zł | 748 m² | 194 zł/m² |
| 10 grudnia 2005 | 78 500 zł | 762 m² | 103 zł/m² |
| 3 grudnia 2005 | 63 000 zł | 685 m² | 92 zł/m² |
| 1 grudnia 2005 | 130 000 zł | 961 m² | 135 zł/m² |
| 31 października 2005 | 102 846 zł | 843 m² | 122 zł/m² |
| 6 października 2005 | 4000 zł | 106 m² | 38 zł/m² |
| 12 sierpnia 2005 | 100 000 zł | 1235 m² | 81 zł/m² |
| 3 sierpnia 2005 | 80 000 zł | 2805 m² | 29 zł/m² |
| 27 lipca 2005 | 130 000 zł | 1362 m² | 95 zł/m² |
| 27 lipca 2005 | 12 600 zł | 115 m² | 110 zł/m² |
| 24 czerwca 2005 | 15 000 zł | 65 m² | 231 zł/m² |
| 24 czerwca 2005 | 15 000 zł | 122 m² | 123 zł/m² |
| 3 czerwca 2005 | 46 000 zł | 1031 m² | 45 zł/m² |
| 24 maja 2005 | 50 000 zł | 948 m² | 53 zł/m² |
| 12 maja 2005 | 30 000 zł | 327 m² | 92 zł/m² |
| 12 maja 2005 | 30 000 zł | 245 m² | 122 zł/m² |
| 21 kwietnia 2005 | 90 000 zł | 970 m² | 93 zł/m² |
| 21 kwietnia 2005 | 90 000 zł | 946 m² | 95 zł/m² |
| 31 marca 2005 | 83 000 zł | 906 m² | 92 zł/m² |
| 14 lutego 2005 | 150 000 zł | 1114 m² | 135 zł/m² |
| 4 lutego 2005 | 100 000 zł | 1175 m² | 85 zł/m² |
| 14 stycznia 2005 | 60 000 zł | 753 m² | 80 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Konopnica II wynosi 246 zł/m², czyli -19,8% względem średniej gminy Lublin (306 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Najtańsze grunty w obrębie Konopnica II znajdziesz w Łysaków (29 zł/m²), a najdroższe w Śródmieście (2829 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 398 zł/m² | 270 | +200.4% | |
| 642 zł/m² | 238 | — | |
Konopnica IITen obręb | 246 zł/m² | 188 | — |
| 691 zł/m² | 180 | — | |
| 281 zł/m² | 161 | +137.8% | |
| 1144 zł/m² | 139 | -24.0% | |
| 209 zł/m² | 132 | — | |
| 130 zł/m² | 126 | — | |
| 427 zł/m² | 125 | -61.9% | |
| 329 zł/m² | 125 | — | |
| 2829 zł/m² | 62 | — | |
| 29 zł/m² | 19 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Mapa dla obrębu Konopnica II obejmuje 301 zarejestrowanych transakcji z RCN. Skupiska punktów wskazują obszary o największej aktywności rynkowej w poszczególnych częściach lokalizacji.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
204 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka dla działek w obrębie Konopnica II jest niejednoznaczny. Zidentyfikowano 2 czynników wymagających uwagi przed podjęciem decyzji o zakupie działki.
Powódź
OKBrak stref zalewowych w analizowanym promieniu.
Geologia
UwagaW okolicy występują szczególne warunki geologiczne. Wpływ na konkretną działkę zależy od lokalizacji.