Indeks Atrakcyjności
działki budowlane, RCN + sygnał ofertowy z Otodom/OLX
W całym obszarze: 57 wiarygodnych transakcji cenowych.
Wszystkie portale, wszystkie typy
Kraków, Kraków | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie P-71 (Kraków) wynosi 765 zł/m² na podstawie 40 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 35 aktywnych ofert budowlanych z Otodom/OLX. Dane zaktualizowane: 1 maja 2026. Indeks Atrakcyjności: 63/100 (atrakcyjna).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 765 zł/m² | RCN + Otodom/OLX |
| Liczba transakcji | 40 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | +58,4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
Obręb P-71 uzyskuje 63/100 w Indeksie Atrakcyjności. Obrót gruntami jest ponadprzeciętny, a trend cenowy wskazuje na stabilny wzrost.
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 29 grudnia 2025 | 200 000 zł | 399 m² | 501 zł/m² |
| 10 grudnia 2025 | 389 000 zł | 671 m² | 580 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 321 736 zł | 631 m² | 510 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 702 241 zł | 650 m² | 1080 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 702 241 zł | 650 m² | 1080 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 326 272 zł | 413 m² | 790 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 324 111 zł | 412 m² | 787 zł/m² |
| 1 grudnia 2025 | 102 095 zł | 109 m² | 937 zł/m² |
| 19 listopada 2025 | 6 396 000 zł | 5487 m² | 1166 zł/m² |
| 19 listopada 2025 | 6 396 000 zł | 4316 m² | 1482 zł/m² |
| 8 września 2025 | 479 000 zł | 602 m² | 796 zł/m² |
| 28 sierpnia 2025 | 668 000 zł | 668 m² | 1000 zł/m² |
| 20 sierpnia 2025 | 765 000 zł | 715 m² | 1070 zł/m² |
| 7 sierpnia 2025 | 456 500 zł | 610 m² | 748 zł/m² |
| 30 lipca 2025 | 529 000 zł | 808 m² | 655 zł/m² |
| 23 lipca 2025 | 290 000 zł | 607 m² | 478 zł/m² |
| 22 lipca 2025 | 959 676 zł | 608 m² | 1578 zł/m² |
| 22 lipca 2025 | 816 531 zł | 608 m² | 1343 zł/m² |
| 22 lipca 2025 | 816 531 zł | 607 m² | 1345 zł/m² |
| 8 lipca 2025 | 500 000 zł | 665 m² | 752 zł/m² |
| 13 czerwca 2025 | 853 000 zł | 610 m² | 1398 zł/m² |
| 13 czerwca 2025 | 853 000 zł | 610 m² | 1398 zł/m² |
| 28 maja 2025 | 462 049 zł | 616 m² | 750 zł/m² |
| 27 maja 2025 | 420 000 zł | 600 m² | 700 zł/m² |
| 8 maja 2025 | 555 000 zł | 824 m² | 674 zł/m² |
| 23 kwietnia 2025 | 464 000 zł | 651 m² | 713 zł/m² |
| 14 lutego 2025 | 547 000 zł | 813 m² | 673 zł/m² |
| 18 grudnia 2024 | 6 350 000 zł | 3848 m² | 1650 zł/m² |
| 1 października 2024 | 418 500 zł | 663 m² | 631 zł/m² |
| 1 lipca 2024 | 614 040 zł | 731 m² | 840 zł/m² |
| 1 lipca 2024 | 261 220 zł | 706 m² | 370 zł/m² |
| 1 lipca 2024 | 305 250 zł | 825 m² | 370 zł/m² |
| 1 lipca 2024 | 270 470 zł | 731 m² | 370 zł/m² |
| 14 marca 2024 | 570 000 zł | 657 m² | 868 zł/m² |
| 6 lutego 2024 | 578 000 zł | 385 m² | 1501 zł/m² |
| 8 grudnia 2023 | 2 234 000 zł | 3839 m² | 582 zł/m² |
| 6 grudnia 2023 | 250 000 zł | 588 m² | 425 zł/m² |
| 6 grudnia 2023 | 345 000 zł | 911 m² | 379 zł/m² |
| 27 października 2023 | 560 000 zł | 1140 m² | 491 zł/m² |
| 23 października 2023 | 575 000 zł | 752 m² | 765 zł/m² |
| 10 października 2023 | 490 000 zł | 588 m² | 833 zł/m² |
| 31 lipca 2023 | 167 250 zł | 965 m² | 173 zł/m² |
| 14 lipca 2023 | 470 000 zł | 588 m² | 799 zł/m² |
| 13 stycznia 2023 | 1 703 550 zł | 1938 m² | 879 zł/m² |
| 13 stycznia 2023 | 1 848 567 zł | 2043 m² | 905 zł/m² |
Rynek działek w obrębie P-71 jest stabilny – ceny w ogłoszeniach różnią się od cen transakcyjnych zaledwie o 1,9%. Kupujący mogą oczekiwać, że cena finalna będzie bliska ofertowej.
Wykres pokazuje tylko typy z co najmniej 10 aktywnymi ofertami, dlatego jego zakres jest węższy niż pełny podział transakcji.
| Typ | Transakcyjna/m² | Ofertowa/m² | Różnica | Średnia rynkowa/m² | Transakcji |
|---|---|---|---|---|---|
| Budowlane | 759 zł/m² | 773 zł/m² | +1,9% | 765 zł/m² | 40 |
Ceny transakcyjne: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK), ostatnie 10 lat. Ceny ofertowe: aktualne ogłoszenia z portali nieruchomości. Średnia rynkowa: 60% cena transakcyjna + 40% cena ofertowa.
Średnia cena działek w obrębie P-71 wynosi 765 zł/m², czyli +58,4% względem średniej gminy Kraków (483 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie P-71 najtaniej jest w P-107 (173 zł/m²), a za najwyższą cenę zapłacisz w P-19 (3326 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| 2017 zł/m² | 54 | — | |
| 251 zł/m² | 46 | — | |
| 380 zł/m² | 45 | — | |
| 1237 zł/m² | 41 | +1171.9% | |
| 1570 zł/m² | 40 | — | |
P-71Ten obręb | 765 zł/m² | 40 | — |
| 1536 zł/m² | 39 | — | |
| 2874 zł/m² | 37 | — | |
| 2258 zł/m² | 36 | — | |
| 2070 zł/m² | 36 | — | |
| 173 zł/m² | 27 | — | |
| 3326 zł/m² | 16 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Mapa dla obrębu P-71 obejmuje 57 zarejestrowanych transakcji z RCN. Skupiska punktów wskazują obszary o największej aktywności rynkowej w poszczególnych częściach lokalizacji.