Indeks Atrakcyjności
działki budowlane, dane z RCN
W całym obszarze: 160 wiarygodnych transakcji cenowych.
Wszystkie portale, wszystkie typy
Olsztyn, Olsztyn | Dane zaktualizowane: 1 maja 2026
Średnia cena działki budowlanej w obrębie Olsztyn 160 (Olsztyn) wynosi 241 zł/m² na podstawie 102 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 1 maja 2026.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia cena/m² | 241 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Liczba transakcji | 102 | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -23,4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 1 maja 2026 | — |
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 29 sierpnia 2025 | 1 230 000 zł | 2752 m² | 447 zł/m² |
| 23 lipca 2025 | 22 232 800 zł | 27 794 m² | 800 zł/m² |
| 1 marca 2024 | 2 460 000 zł | 3424 m² | 718 zł/m² |
| 14 września 2023 | 465 000 zł | 950 m² | 489 zł/m² |
| 7 lipca 2023 | 1 353 000 zł | 421 m² | 3214 zł/m² |
| 31 maja 2023 | 530 000 zł | 1036 m² | 512 zł/m² |
| 6 kwietnia 2023 | 676 650 zł | 1735 m² | 390 zł/m² |
| 22 grudnia 2021 | 1 770 000 zł | 3424 m² | 517 zł/m² |
| 30 listopada 2021 | 1 027 050 zł | 2752 m² | 373 zł/m² |
| 20 sierpnia 2021 | 800 000 zł | 2292 m² | 349 zł/m² |
| 30 czerwca 2021 | 68 720 zł | 156 m² | 441 zł/m² |
| 15 czerwca 2021 | 1 200 000 zł | 3710 m² | 323 zł/m² |
| 22 marca 2021 | 510 000 zł | 1085 m² | 470 zł/m² |
| 10 marca 2021 | 43 505 zł | 98 m² | 444 zł/m² |
| 5 marca 2021 | 760 000 zł | 2276 m² | 334 zł/m² |
| 2 lutego 2021 | 584 250 zł | 1084 m² | 539 zł/m² |
| 29 stycznia 2021 | 48 671 zł | 110 m² | 442 zł/m² |
| 1 grudnia 2020 | 452 520 zł | 439 m² | 1031 zł/m² |
| 22 października 2020 | 6985 zł | 118 m² | 59 zł/m² |
| 23 lipca 2020 | 270 000 zł | 1038 m² | 260 zł/m² |
| 2 czerwca 2020 | 260 000 zł | 764 m² | 340 zł/m² |
| 2 października 2019 | 450 000 zł | 615 m² | 732 zł/m² |
| 20 września 2019 | 390 960 zł | 508 m² | 770 zł/m² |
| 25 lipca 2019 | 230 000 zł | 1080 m² | 213 zł/m² |
| 9 kwietnia 2019 | 408 770 zł | 1048 m² | 390 zł/m² |
| 4 kwietnia 2019 | 884 390 zł | 2678 m² | 330 zł/m² |
| 7 września 2018 | 415 800 zł | 499 m² | 833 zł/m² |
| 30 lipca 2018 | 395 000 zł | 580 m² | 681 zł/m² |
| 12 czerwca 2018 | 285 000 zł | 1086 m² | 262 zł/m² |
| 23 maja 2018 | 399 924 zł | 579 m² | 691 zł/m² |
| 23 listopada 2017 | 387 720 zł | 516 m² | 751 zł/m² |
| 30 czerwca 2017 | 300 000 zł | 2269 m² | 132 zł/m² |
| 22 czerwca 2017 | 358 074 zł | 500 m² | 716 zł/m² |
| 24 maja 2017 | 190 000 zł | 1078 m² | 176 zł/m² |
| 12 maja 2017 | 230 000 zł | 1080 m² | 213 zł/m² |
| 8 maja 2017 | 140 000 zł | 453 m² | 309 zł/m² |
| 18 stycznia 2017 | 3 296 400 zł | 6810 m² | 484 zł/m² |
| 30 grudnia 2016 | 107 415 zł | 406 m² | 265 zł/m² |
| 30 grudnia 2016 | 119 000 zł | 508 m² | 234 zł/m² |
| 10 listopada 2016 | 99 000 zł | 411 m² | 241 zł/m² |
| 28 października 2016 | 335 000 zł | 439 m² | 763 zł/m² |
| 4 lipca 2016 | 3 259 500 zł | 6810 m² | 479 zł/m² |
| 28 czerwca 2016 | 47 232 zł | 157 m² | 301 zł/m² |
| 6 czerwca 2016 | 315 000 zł | 314 m² | 1003 zł/m² |
| 31 maja 2016 | 430 500 zł | 2367 m² | 182 zł/m² |
| 31 maja 2016 | 391 607 zł | 2367 m² | 165 zł/m² |
| 10 maja 2016 | 61 500 zł | 343 m² | 179 zł/m² |
| 10 maja 2016 | 6765 zł | 36 m² | 188 zł/m² |
| 10 maja 2016 | 6765 zł | 36 m² | 188 zł/m² |
| 28 kwietnia 2016 | 147 167 zł | 1048 m² | 140 zł/m² |
| 25 kwietnia 2016 | 381 086 zł | 321 m² | 1187 zł/m² |
| 18 marca 2016 | 240 000 zł | 1036 m² | 232 zł/m² |
| 16 marca 2016 | 307 500 zł | 1847 m² | 166 zł/m² |
| 2 marca 2016 | 155 000 zł | 789 m² | 196 zł/m² |
| 23 lutego 2016 | 300 000 zł | 2269 m² | 132 zł/m² |
| 30 grudnia 2015 | 92 000 zł | 500 m² | 184 zł/m² |
| 18 grudnia 2015 | 140 000 zł | 536 m² | 261 zł/m² |
| 16 grudnia 2015 | 312 500 zł | 305 m² | 1025 zł/m² |
| 30 października 2015 | 175 000 zł | 969 m² | 181 zł/m² |
| 30 września 2015 | 173 000 zł | 1230 m² | 141 zł/m² |
| 24 września 2015 | 3552 zł | 13 m² | 273 zł/m² |
| 29 maja 2015 | 175 000 zł | 963 m² | 182 zł/m² |
| 27 listopada 2014 | 120 319 zł | 618 m² | 195 zł/m² |
| 29 października 2014 | 225 000 zł | 2276 m² | 99 zł/m² |
| 4 września 2014 | 260 000 zł | 2410 m² | 108 zł/m² |
| 29 sierpnia 2014 | 86 000 zł | 314 m² | 274 zł/m² |
| 29 lipca 2014 | 175 000 zł | 906 m² | 193 zł/m² |
| 25 lipca 2014 | 83 000 zł | 305 m² | 272 zł/m² |
| 18 lipca 2014 | 20 000 zł | 212 m² | 94 zł/m² |
| 30 czerwca 2014 | 230 780 zł | 2089 m² | 110 zł/m² |
| 23 czerwca 2014 | 95 000 zł | 262 m² | 363 zł/m² |
| 3 stycznia 2014 | 60 000 zł | 325 m² | 185 zł/m² |
| 24 czerwca 2013 | 175 000 zł | 936 m² | 187 zł/m² |
| 3 stycznia 2013 | 3 253 125 zł | 8675 m² | 375 zł/m² |
| 28 grudnia 2012 | 20 898 zł | 117 m² | 179 zł/m² |
| 14 listopada 2012 | 114 000 zł | 288 m² | 396 zł/m² |
| 26 lipca 2012 | 115 743 zł | 533 m² | 217 zł/m² |
| 1 marca 2012 | 116 000 zł | 536 m² | 216 zł/m² |
| 20 grudnia 2011 | 42 509 zł | 238 m² | 179 zł/m² |
| 17 maja 2011 | 140 000 zł | 783 m² | 179 zł/m² |
| 6 maja 2011 | 165 000 zł | 432 m² | 382 zł/m² |
| 13 kwietnia 2011 | 150 000 zł | 474 m² | 316 zł/m² |
| 17 marca 2011 | 121 000 zł | 324 m² | 373 zł/m² |
| 11 lutego 2011 | 125 000 zł | 520 m² | 240 zł/m² |
| 11 lutego 2011 | 125 000 zł | 529 m² | 236 zł/m² |
| 13 stycznia 2011 | 18 959 zł | 107 m² | 177 zł/m² |
| 8 kwietnia 2010 | 27 291 zł | 154 m² | 177 zł/m² |
| 31 marca 2010 | 27 999 zł | 158 m² | 177 zł/m² |
| 14 grudnia 2009 | 20 728 zł | 117 m² | 177 zł/m² |
| 10 grudnia 2009 | 20 911 zł | 118 m² | 177 zł/m² |
| 21 stycznia 2009 | 3450 zł | 23 m² | 150 zł/m² |
| 29 maja 2007 | 81 963 zł | 1085 m² | 76 zł/m² |
| 18 maja 2007 | 48 066 zł | 512 m² | 94 zł/m² |
| 16 lutego 2007 | 218 304 zł | 3424 m² | 64 zł/m² |
| 16 lutego 2007 | 88 083 zł | 1166 m² | 76 zł/m² |
| 16 lutego 2007 | 28 821 zł | 307 m² | 94 zł/m² |
| 15 lutego 2007 | 154 000 zł | 1792 m² | 86 zł/m² |
| 22 stycznia 2007 | 119 996 zł | 1735 m² | 69 zł/m² |
| 22 stycznia 2007 | 74 222 zł | 906 m² | 82 zł/m² |
| 8 stycznia 2007 | 46 846 zł | 499 m² | 94 zł/m² |
| 8 stycznia 2007 | 57 264 zł | 699 m² | 82 zł/m² |
| 8 stycznia 2007 | 44 634 zł | 701 m² | 64 zł/m² |
| 4 stycznia 2007 | 81 268 zł | 992 m² | 82 zł/m² |
| 4 stycznia 2007 | 76 271 zł | 931 m² | 82 zł/m² |
| 11 grudnia 2006 | 65 702 zł | 802 m² | 82 zł/m² |
| 11 grudnia 2006 | 83 995 zł | 1040 m² | 81 zł/m² |
| 7 listopada 2006 | 980 000 zł | 7759 m² | 126 zł/m² |
| 30 marca 2006 | 3758 zł | 28 m² | 134 zł/m² |
| 16 marca 2006 | 78 500 zł | 922 m² | 85 zł/m² |
| 23 sierpnia 2005 | 1976 zł | 12 m² | 165 zł/m² |
| 7 czerwca 2005 | 3651 zł | 39 m² | 94 zł/m² |
| 19 marca 2005 | 24 870 zł | 151 m² | 165 zł/m² |
| 1 marca 2005 | 42 930 zł | 318 m² | 135 zł/m² |
| 1 marca 2005 | 20 385 zł | 151 m² | 135 zł/m² |
| 1 marca 2005 | 20 000 zł | 151 m² | 132 zł/m² |
Średnia cena działek w obrębie Olsztyn 160 wynosi 241 zł/m², czyli -23,4% względem średniej gminy Olsztyn (315 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Olsztyn 160 najtaniej jest w Olsztyn 154 (129 zł/m²), a za najwyższą cenę zapłacisz w Olsztyn 64 (1774 zł/m²).
| Obręb | Średnia rynkowa/m² | Transakcji | Trend r/r |
|---|---|---|---|
Olsztyn 160Ten obręb | 241 zł/m² | 102 | — |
| 155 zł/m² | 97 | — | |
| 237 zł/m² | 81 | — | |
| 756 zł/m² | 56 | — | |
| 868 zł/m² | 51 | — | |
| 564 zł/m² | 51 | — | |
| 231 zł/m² | 43 | — | |
| 620 zł/m² | 40 | — | |
| 461 zł/m² | 39 | — | |
| 224 zł/m² | 37 | — | |
| 1774 zł/m² | 23 | — | |
| 129 zł/m² | 23 | — |
Na poziomie gminy zobaczysz pełne zestawienie obrębów, szerszy kontekst cen i wszystkie dostępne porównania.
Poniższa mapa prezentuje 160 transakcji działkami w obrębie Olsztyn 160 z Rejestru Cen Nieruchomości. Każdy punkt odpowiada jednej sprzedaży, a skupiska pokazują miejsca największej aktywności rynku.
Mapa załaduje się po przewinięciu do tej sekcji.
115 punktów transakcyjnych
Przybliż mapę i kliknij punkt, aby zobaczyć cenę, metraż i datę transakcji.
Profil ryzyka działek w obrębie Olsztyn 160 jest podwyższony: 3 wskaźników sygnalizuje poważne zagrożenia. Przed zakupem działki w tej okolicy zdecydowanie zalecamy szczegółową analizę.
Powódź
WystępujeW okolicy występują tereny zalewowe (Q10). Niektóre działki mogą być zagrożone – sprawdź konkretną parcelę.
Sprawdź konkretną parcelę w Audycie Działki, aby potwierdzić czy działka leży w strefie zalewowej.