Średnia cena działki budowlanej w obrębie Góra (Tarnowo Podgórne) wynosi 315 zł/m² na podstawie 47 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK). Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026. Indeks Atrakcyjności: 52/100.
Średnia cena działek w obrębie Góra wynosi 315 zł/m², czyli -20,4% względem średniej gminy Tarnowo Podgórne (395 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Średnia transakcyjna /m² | 315 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Vs średnia gminy | -20,4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Roczny trend cen działek w obrębie Góra wynosi +14,9%. Zmiana bazuje na transakcjach za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Góra Indeks Atrakcyjności wynosi 52/100. Średnia transakcyjna wzrosła o 14,9% rok do roku. Podstawą są dane z RCN: 88 transakcji. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Góra?
Zobacz 9 ofertZa okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 średnia transakcyjna działek w obrębie Góra zmieniła się o +14,9% (Rejestr Cen Nieruchomości). Średnia transakcyjna z podsumowania strony wynosi 315 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN.
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 12 sierpnia 2026 | 42 000 zł | 597 m² | 70 zł/m² |
| 7 sierpnia 2026 | 415 300 zł | 1065 m² | 390 zł/m² |
| 7 sierpnia 2026 | 422 700 zł | 1084 m² | 390 zł/m² |
| 14 lipca 2026 | 320 000 zł | 1600 m² | 200 zł/m² |
| 3 czerwca 2026 | 340 000 zł | 907 m² | 375 zł/m² |
| 23 kwietnia 2026 | 325 000 zł | 1090 m² | 298 zł/m² |
| 31 marca 2026 | 318 000 zł | 837 m² | 380 zł/m² |
| 20 marca 2026 | 279 000 zł | 1480 m² | 189 zł/m² |
| 18 lutego 2026 | 330 000 zł | 1091 m² | 302 zł/m² |
| 16 lutego 2026 | 364 000 zł | 958 m² | 380 zł/m² |
| 22 grudnia 2025 | 0 zł | 740 m² | 432 zł/m² |
| 30 października 2025 | 369 908 zł | 1164 m² | 318 zł/m² |
| 30 października 2025 | 373 085 zł | 1174 m² | 318 zł/m² |
| 7 października 2025 | 270 000 zł | 957 m² | 282 zł/m² |
| 18 września 2025 | 600 000 zł | 1680 m² | 357 zł/m² |
| 12 września 2025 | 410 000 zł | 900 m² | 456 zł/m² |
| 10 września 2025 | 380 000 zł | 943 m² | 403 zł/m² |
| 29 sierpnia 2025 | 470 000 zł | 40 400 m² | 12 zł/m² |
| 20 sierpnia 2025 | 25 000 zł | 500 m² | 50 zł/m² |
| 6 czerwca 2025 | 299 000 zł | 1101 m² | 272 zł/m² |
| 26 maja 2025 | 412 000 zł | 1081 m² | 381 zł/m² |
| 24 kwietnia 2025 | 0 zł | 1079 m² | 348 zł/m² |
| 23 kwietnia 2025 | 240 000 zł | 1200 m² | 200 zł/m² |
| 20 marca 2025 | 320 000 zł | 828 m² | 386 zł/m² |
| 19 marca 2025 | 294 200 zł | 1002 m² | 294 zł/m² |
| 19 marca 2025 | 294 200 zł | 1002 m² | 294 zł/m² |
| 23 stycznia 2025 | 450 000 zł | 982 m² | 458 zł/m² |
| 23 stycznia 2025 | 275 000 zł | 860 m² | 320 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 669 900 zł | 6276 m² | 107 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 527 534 zł | 5070 m² | 104 zł/m² |
| 13 grudnia 2024 | 13 638 zł | 131 m² | 104 zł/m² |
| 24 października 2024 | 294 200 zł | 1001 m² | 294 zł/m² |
| 2 września 2024 | 243 294 zł | 989 m² | 246 zł/m² |
| 28 sierpnia 2024 | 249 000 zł | 1600 m² | 156 zł/m² |
| 28 sierpnia 2024 | 249 000 zł | 1480 m² | 168 zł/m² |
| 11 lipca 2024 | 295 000 zł | 883 m² | 334 zł/m² |
| 29 maja 2024 | 150 000 zł | 19 200 m² | 8 zł/m² |
| 15 kwietnia 2024 | 260 000 zł | 1100 m² | 236 zł/m² |
| 29 lutego 2024 | 375 000 zł | 815 m² | 460 zł/m² |
| 27 lutego 2024 | 215 000 zł | 729 m² | 295 zł/m² |
| 30 stycznia 2024 | 381 360 zł | 1362 m² | 280 zł/m² |
| 9 stycznia 2024 | 200 000 zł | 989 m² | 202 zł/m² |
| 5 stycznia 2024 | 275 000 zł | 901 m² | 305 zł/m² |
| 5 stycznia 2024 | 275 000 zł | 887 m² | 310 zł/m² |
| 5 stycznia 2024 | 275 000 zł | 900 m² | 306 zł/m² |
| 28 grudnia 2023 | 274 520 zł | 779 m² | 352 zł/m² |
| 28 grudnia 2023 | 328 185 zł | 902 m² | 364 zł/m² |
| 28 grudnia 2023 | 295 311 zł | 838 m² | 352 zł/m² |
| 21 grudnia 2023 | 0 zł | 1090 m² | 216 zł/m² |
| 21 grudnia 2023 | 235 000 zł | 1101 m² | 213 zł/m² |
| 27 listopada 2023 | 0 zł | 1728 m² | 469 zł/m² |
| 20 października 2023 | 319 000 zł | 801 m² | 398 zł/m² |
| 18 lipca 2023 | 280 000 zł | 1004 m² | 279 zł/m² |
| 27 czerwca 2023 | 0 zł | 694 m² | 298 zł/m² |
| 19 maja 2023 | 0 zł | 910 m² | 322 zł/m² |
| 19 maja 2023 | 0 zł | 800 m² | 322 zł/m² |
Średnie transakcyjne pozostałych obrębów gminy wynoszą od 207 do 567 zł/m² (dane RCN). Najniższą ma obręb Ceradz Kościelny, a najwyższą obręb Chyby.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Sierosław | 331 zł/m² | 116 | 253 |
| Lusówko | 397 zł/m² | 111 | 373 |
| Tarnowo Podgórne | 376 zł/m² | 94 | 566 |
| Chyby | 628 zł/m² | 89 | 258 |
| Lusowo | 411 zł/m² | 53 | 178 |
| Góra · ten obręb | 315 zł/m² | 47 | 88 |
| Jankowice | 348 zł/m² | 33 | 457 |
| Ceradz Kościelny | 207 zł/m² | 28 | 80 |
| Rumianek | 320 zł/m² | 26 | 64 |
| Baranowo | 664 zł/m² | 23 | 170 |
| Sady | 396 zł/m² | 19 | 64 |
| Wysogotowo | 357 zł/m² | 17 | 124 |
| Przeźmierowo | za mało transakcji | 11 | 192 |
| Batorowo | za mało transakcji | 9 | 43 |
| Kokoszczyn | za mało transakcji | 3 | 24 |
| Swadzim | za mało transakcji | za mało transakcji | 12 |
Kropki to transakcje z terenu obrębu Góra odnotowane w RCN, ale tylko sprzedaże działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych, więc bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Na pełnej mapie sprawdzisz cenę, powierzchnię i datę sprzedaży.
W obrębie Góra dane obszarowe wskazują 1 wskaźnik do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia transakcyjna działek w obrębie Góra wynosi 315 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 47 transakcji budowlanych z RCN. Obręb jest 2. najtańszy z 12 w rankingu średnich cen obrębów gminy Tarnowo Podgórne.
Łącznie w obrębie Góra (dane RCN, Tarnowo Podgórne) odnotowano 88 transakcji działkami. Im więcej transakcji, tym wiarygodniejsza statystyka; średnia to 315 zł/m².
Ceny w obrębie Góra (315 zł/m²) różnią się o -20,4% od średniej gminnej 395 zł/m². W bazie RCN odnotowano 88 transakcji dla tego obrębu (dane RCN, 2026).
Działki w obrębie Góra mają przeciętnie 1003 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 315 zł/m², a na tle gminy Tarnowo Podgórne (395 zł/m²) obręb odbiega o -20,4%.
Sprawdzenie działki w obrębie Góra powinno objąć średnią cenę z 47 transakcji z okolicy, ocenę bezpieczeństwa (ISOK, GDOŚ, PIG-PIB) i dane z księgi wieczystej.
Gmina Tarnowo Podgórne ma 16 obrębów. Najtańsze działki znajdziesz w obrębie Ceradz Kościelny (207 zł/m²), więc ten obręb jest naturalnym punktem odniesienia dla lokalnych cen.
Trend cenowy w obrębie Góra wynosi +14,9% r/r przy średniej 315 zł/m² (dane GUGiK, 2026). Dynamika cen zależy od inwestycji infrastrukturalnych i popytu na grunty budowlane.
Średnia transakcyjna działek w obrębie Góra wynosi 315 zł/m² i opiera się wyłącznie na transakcjach z RCN (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 47 transakcji budowlanych z RCN. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, dane z RCN
Wszystkie typy działek: 62 wiarygodne transakcje
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.