Średnia cena działki budowlanej w obrębie Lusowo (Tarnowo Podgórne) wynosi 411 zł/m² na podstawie 53 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 24 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026. Indeks Atrakcyjności: 87/100.
Średnia cena działek w obrębie Lusowo wynosi 411 zł/m², czyli +4% względem średniej gminy Tarnowo Podgórne (395 zł/m²). Dane z RCN i portali ogłoszeniowych.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Śr. transakcyjna /m² | 341 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Śr. ofertowa /m² | 516 zł/m² | Portale ogłoszeniowe |
| Średnia rynkowa /m² | 411 zł/m² | RCN + oferty |
| Vs średnia gminy | +4% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Roczny trend cen działek w obrębie Lusowo wynosi -1,3%. Zmiana bazuje na transakcjach za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Lusowo Indeks Atrakcyjności wynosi 87/100. Średnia transakcyjna spadła o 1,3% rok do roku. Podstawą są dane z RCN: 178 transakcji. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Lusowo?
Zobacz 26 ofertW obrębie Lusowo zmiana średniej transakcyjnej za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 wynosi -1,3%, a obecna średnia z Rejestru Cen Nieruchomości to 341 zł/m².
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 31 sierpnia 2026 | 860 000 zł | 8627 m² | 100 zł/m² |
| 27 sierpnia 2026 | 52 767 zł | 143 m² | 369 zł/m² |
| 26 sierpnia 2026 | 410 000 zł | 601 m² | 682 zł/m² |
| 9 lipca 2026 | 415 000 zł | 618 m² | 672 zł/m² |
| 8 maja 2026 | 899 000 zł | 2170 m² | 414 zł/m² |
| 15 kwietnia 2026 | 586 800 zł | 978 m² | 600 zł/m² |
| 23 lutego 2026 | 232 875 zł | 750 m² | 311 zł/m² |
| 23 lutego 2026 | 231 323 zł | 745 m² | 311 zł/m² |
| 23 lutego 2026 | 460 000 zł | 1681 m² | 274 zł/m² |
| 16 stycznia 2026 | 350 000 zł | 864 m² | 405 zł/m² |
| 29 grudnia 2025 | 793 000 zł | 2279 m² | 348 zł/m² |
| 9 grudnia 2025 | 418 000 zł | 783 m² | 534 zł/m² |
| 8 grudnia 2025 | 538 800 zł | 1796 m² | 300 zł/m² |
| 30 października 2025 | 495 000 zł | 1438 m² | 344 zł/m² |
| 29 października 2025 | 290 000 zł | 1000 m² | 290 zł/m² |
| 24 października 2025 | 500 000 zł | 895 m² | 559 zł/m² |
| 23 października 2025 | 375 000 zł | 1001 m² | 375 zł/m² |
| 16 października 2025 | 480 000 zł | 1594 m² | 301 zł/m² |
| 15 października 2025 | 385 000 zł | 1008 m² | 382 zł/m² |
| 13 października 2025 | 300 000 zł | 1365 m² | 220 zł/m² |
| 5 września 2025 | 510 000 zł | 1754 m² | 291 zł/m² |
| 3 września 2025 | 240 000 zł | 826 m² | 291 zł/m² |
| 25 sierpnia 2025 | 450 000 zł | 2309 m² | 195 zł/m² |
| 4 sierpnia 2025 | 640 000 zł | 867 m² | 738 zł/m² |
| 28 lipca 2025 | 1 398 600 zł | 1998 m² | 700 zł/m² |
| 11 czerwca 2025 | 337 260 zł | 803 m² | 420 zł/m² |
| 20 maja 2025 | 370 000 zł | 572 m² | 647 zł/m² |
| 13 maja 2025 | 390 000 zł | 1795 m² | 217 zł/m² |
| 31 marca 2025 | 150 000 zł | 3335 m² | 45 zł/m² |
| 20 lutego 2025 | 23 324 zł | 79 m² | 295 zł/m² |
| 17 lutego 2025 | 130 000 zł | 697 m² | 187 zł/m² |
| 24 stycznia 2025 | 208 520 zł | 1604 m² | 130 zł/m² |
| 24 stycznia 2025 | 210 080 zł | 1616 m² | 130 zł/m² |
| 24 stycznia 2025 | 19 240 zł | 962 m² | 20 zł/m² |
| 24 stycznia 2025 | 213 460 zł | 1642 m² | 130 zł/m² |
| 5 listopada 2024 | 310 000 zł | 868 m² | 357 zł/m² |
| 4 listopada 2024 | 48 000 zł | 266 m² | 180 zł/m² |
| 31 października 2024 | 435 000 zł | 1247 m² | 349 zł/m² |
| 18 września 2024 | 495 000 zł | 1490 m² | 332 zł/m² |
| 5 sierpnia 2024 | 330 000 zł | 519 m² | 636 zł/m² |
| 17 czerwca 2024 | 233 000 zł | 614 m² | 379 zł/m² |
| 13 czerwca 2024 | 355 000 zł | 874 m² | 406 zł/m² |
| 10 czerwca 2024 | 195 000 zł | 460 m² | 424 zł/m² |
| 29 maja 2024 | 40 000 zł | 170 m² | 235 zł/m² |
| 8 maja 2024 | 560 000 zł | 1509 m² | 371 zł/m² |
| 25 kwietnia 2024 | 1 400 000 zł | 9691 m² | 144 zł/m² |
| 6 marca 2024 | 300 000 zł | 1001 m² | 300 zł/m² |
| 12 stycznia 2024 | 325 000 zł | 874 m² | 372 zł/m² |
| 8 stycznia 2024 | 0 zł | 848 m² | 407 zł/m² |
| 30 listopada 2023 | 100 000 zł | 1438 m² | 70 zł/m² |
| 23 listopada 2023 | 0 zł | 1066 m² | 150 zł/m² |
| 30 października 2023 | 345 000 zł | 1216 m² | 284 zł/m² |
| 24 października 2023 | 650 000 zł | 616 m² | 1055 zł/m² |
| 9 października 2023 | 0 zł | 659 m² | 759 zł/m² |
| 4 września 2023 | 0 zł | 700 m² | 1043 zł/m² |
| 31 sierpnia 2023 | 0 zł | 454 m² | 46 zł/m² |
| 24 lipca 2023 | 690 000 zł | 2145 m² | 322 zł/m² |
| 16 czerwca 2023 | 507 500 zł | 1673 m² | 303 zł/m² |
| 12 czerwca 2023 | 323 000 zł | 776 m² | 416 zł/m² |
| 14 kwietnia 2023 | 0 zł | 1117 m² | 219 zł/m² |
| 24 marca 2023 | 121 951 zł | 801 m² | 152 zł/m² |
W obrębie Lusowo dla kategorii „budowlane” średnia ofertowa wynosi 516 zł/m², a średnia transakcyjna 341 zł/m²; różnica wynosi +51,2%. Porównanie opiera się na 24 ofertach z portali ogłoszeniowych (aktualne ogłoszenia) oraz 53 transakcjach z RCN (ostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026)). To porównanie dwóch źródeł, nie prognoza ceny konkretnej działki ani wyniku negocjacji.
| Typ | Transakcyjna /m² | Ofertowa /m² | Różnica | Średnia rynkowa /m² |
|---|---|---|---|---|
| Budowlaneostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026) | 341 zł/m² | 516 zł/m² | +51,2% | 411 zł/m² |
Średnie transakcyjne pozostałych obrębów gminy wynoszą od 207 do 567 zł/m² (dane RCN). Najniższą ma obręb Ceradz Kościelny, a najwyższą obręb Chyby.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Sierosław | 331 zł/m² | 116 | 253 |
| Lusówko | 397 zł/m² | 111 | 373 |
| Tarnowo Podgórne | 376 zł/m² | 94 | 566 |
| Chyby | 628 zł/m² | 89 | 258 |
| Lusowo · ten obręb | 411 zł/m² | 53 | 178 |
| Góra | 315 zł/m² | 47 | 88 |
| Jankowice | 348 zł/m² | 33 | 457 |
| Ceradz Kościelny | 207 zł/m² | 28 | 80 |
| Rumianek | 320 zł/m² | 26 | 64 |
| Baranowo | 664 zł/m² | 23 | 170 |
| Sady | 396 zł/m² | 19 | 64 |
| Wysogotowo | 357 zł/m² | 17 | 124 |
| Przeźmierowo | za mało transakcji | 11 | 192 |
| Batorowo | za mało transakcji | 9 | 43 |
| Kokoszczyn | za mało transakcji | 3 | 24 |
| Swadzim | za mało transakcji | za mało transakcji | 12 |
Kropki to odnotowane w RCN transakcje sprzedaży działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych w obrębie Lusowo, dlatego bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Cenę, powierzchnię i datę sprzedaży sprawdzisz na pełnej mapie.
W obrębie Lusowo dane obszarowe wskazują 1 wskaźnik do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia rynkowa działek w obrębie Lusowo wynosi 411 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 53 transakcje budowlane z RCN i 24 aktywne oferty budowlane z portali ogłoszeniowych. Obręb jest 3. najdroższy z 12 w rankingu średnich cen obrębów gminy Tarnowo Podgórne.
Dla obrębu Lusowo Rejestr Cen Nieruchomości zawiera 178 transakcji z aktów notarialnych od 2008 roku. Średnia transakcyjna to 341 zł/m² (GUGiK, 2026).
Obręb Lusowo (411 zł/m²) różni się o +4% od średniej dla gminy Tarnowo Podgórne (395 zł/m²). Ranking w gminie: 3. najdroższy z 12. W bazie RCN odnotowano 178 transakcji dla tego obrębu.
Działki w obrębie Lusowo mają przeciętnie 895 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 341 zł/m², a na tle gminy Tarnowo Podgórne (395 zł/m²) obręb odbiega o +4%.
Konkretną działkę w obrębie Lusowo (Tarnowo Podgórne) najlepiej sprawdzić po numerze ewidencyjnym albo wskazaniu na mapie. Porównanie z transakcjami RCN pokazuje, czy cena odstaje od lokalnego rynku.
Wśród 16 obrębów gminy Tarnowo Podgórne najtańszy jest Ceradz Kościelny (207 zł/m²), a obręb Lusowo ma średnią 411 zł/m². Takie zestawienie dobrze pokazuje skalę lokalnych różnic.
Roczna zmiana cen działek w obrębie Lusowo wynosi -1,3% (dane RCN, 2026). Średnia transakcyjna z RCN to 341 zł/m² z 53 transakcji.
Średnia rynkowa działek w obrębie Lusowo wynosi 411 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 53 transakcje budowlane z RCN i 24 aktywne oferty budowlane z portali ogłoszeniowych. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, transakcje z RCN i oferty z portali ogłoszeniowych
Wszystkie typy działek: 87 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.