Średnia cena działki budowlanej w gminie Ożarów Mazowiecki wynosi 477 zł/m² na podstawie 213 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 147 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Zakres danych: ostatnie 5 lat (02.08.2021-01.08.2026) oraz aktualne ogłoszenia. Dane zaktualizowane: 2 listopada 2026. Trend roczny: +40,6%. Indeks Atrakcyjności: 73/100.
RCN (GUGiK) + portale ogłoszeniowe
W gminie Ożarów Mazowiecki średnia transakcyjna z RCN zmieniła się o +40,6% za okres 02.08.2025-01.08.2026 wobec 02.08.2024-01.08.2025 i wynosi obecnie 428 zł/m².
W porównaniu z pozostałymi gminami powiatu warszawski zachodniego Gmina Ożarów Mazowiecki jest 4. najtańsza z 7. Ranking obejmuje wszystkie gminy powiatu z dostępnymi danymi transakcyjnymi z Rejestru Cen Nieruchomości.
W gminie Ożarów Mazowiecki Indeks Atrakcyjności wynosi 73/100. Średnia transakcyjna wzrosła o 40,6% rok do roku. Podstawą są dane z RCN: 8269 transakcji. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Porównujesz powierzchnie działek podane w różnych jednostkach?
Przelicz ary i hektary na metry kwadratoweSzukasz ogłoszeń działek w gminie Ożarów Mazowiecki?
Zobacz 387 ofertDziałki budowlane w gminie Ożarów Mazowiecki kosztują średnio 428 zł/m² – 10,2% mniej niż średnia gminna (477 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
Dane z MPZP obejmują 51,8% transakcji w gminie Ożarów Mazowiecki. Podział według przeznaczenia dotyczy tylko tej części próby; pozostałych transakcji nie przypisujemy do kategorii planistycznych.
| Typ działki | Śr. transakcyjna /m² | Transakcji |
|---|---|---|
| Budowlaneostatnie 5 lat (02.08.2021-01.08.2026) | 428 zł/m² | 213 |
| Rolnecała historia | 61 zł/m² | 135 |
| Usługowecała historia | 305 zł/m² | 81 |
| Przemysłowecała historia | 199 zł/m² | 9 |
W gminie Ożarów Mazowiecki liczba aktywnych ofert sprzedaży działek wynosi 387. Ceny ofertowe nie są cenami transakcyjnymi z RCN (GUGiK); różnicę między tymi źródłami pokazujemy osobno dla porównywanych typów działek.
W gminie Ożarów Mazowiecki dla kategorii „budowlane” średnia ofertowa wynosi 550 zł/m², a średnia transakcyjna 428 zł/m²; różnica wynosi +28,3%. Porównanie opiera się na 147 ofertach z portali ogłoszeniowych (aktualne ogłoszenia) oraz 213 transakcjach z RCN (ostatnie 5 lat (02.08.2021-01.08.2026)). To porównanie dwóch źródeł, nie prognoza ceny konkretnej działki ani wyniku negocjacji.
| Typ | Transakcyjna /m² | Ofertowa /m² | Różnica | Średnia rynkowa /m² |
|---|---|---|---|---|
| Budowlaneostatnie 5 lat (02.08.2021-01.08.2026) | 428 zł/m² | 550 zł/m² | +28,3% | 477 zł/m² |
| Rolnecała historia | 61 zł/m² | 247 zł/m² | +301,8% | 136 zł/m² |
W gminie Ożarów Mazowiecki znajdziesz obecnie 387 aktywnych ofert sprzedaży działek. Oferty na liście poniżej wybieramy spośród 12 najnowszych ogłoszeń.
Spośród obrębów gminy najniższą średnią transakcyjną ma obręb Płochocin - 171 zł/m², a najwyższą obręb Duchnice - 692 zł/m². Źródło: RCN.
Gmina Ożarów Mazowiecki obejmuje 34 obręby ewidencyjne. Spośród obrębów z opublikowaną średnią transakcyjną działek budowlanych najniższą ma obręb Płochocin (171 zł/m²). Dane z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Płochocin | 308 zł/m² | 65 | 492 |
| Święcice | 272 zł/m² | 53 | 320 |
| Pogroszew Kol. | 175 zł/m² | 47 | 237 |
| Umiastów | 230 zł/m² | 39 | 197 |
| Ołtarzew | 394 zł/m² | 32 | 433 |
| Kaputy | 250 zł/m² | 29 | 146 |
| PGR Strzykuły | 288 zł/m² | 28 | 448 |
| SHR Wolica | 202 zł/m² | 27 | 159 |
| PGR Szeligi | 469 zł/m² | 26 | 118 |
| SHRO Bronisze | 426 zł/m² | 22 | 124 |
| PGR Kręczki Kaputy | 265 zł/m² | 21 | 379 |
| Duchnice | 692 zł/m² | 20 | 574 |
| Jawczyce | 318 zł/m² | 19 | 234 |
| Macierzysz | 333 zł/m² | 15 | 120 |
| Myszczyn | za mało transakcji | 13 | 114 |
| PGR Wolskie | za mało transakcji | 12 | 41 |
| Pogroszew | za mało transakcji | 12 | 109 |
| Pilaszków | za mało transakcji | 10 | 55 |
| Wolskie | za mało transakcji | 10 | 53 |
| Konotopa | za mało transakcji | 7 | 198 |
| Piotrkówek Mały | za mało transakcji | 7 | 36 |
| Wieruchów | za mało transakcji | 6 | 66 |
| Mory | za mało transakcji | 6 | 60 |
| Bronisze | za mało transakcji | 4 | 94 |
| Gołaszew | za mało transakcji | 4 | 42 |
| Koprki | za mało transakcji | 3 | 41 |
| Orły | za mało transakcji | 3 | 13 |
| SHR Płochocin | za mało transakcji | za mało transakcji | 144 |
| PGR Pilaszków | za mało transakcji | za mało transakcji | 19 |
| Domaniewek I | za mało transakcji | za mało transakcji | 15 |
| Piotrkówek Duży | za mało transakcji | za mało transakcji | 11 |
| Michałówek | za mało transakcji | za mało transakcji | 10 |
| Ośr.dośw.macierzysz | za mało transakcji | za mało transakcji | 7 |
| PGR Gołaszew | za mało transakcji | za mało transakcji | 3 |
Zestawienie porównuje średnią w gminie Ożarów Mazowiecki z wynikami obejmującymi 6 sąsiednich gmin. Nie należy zakładać identycznego zakresu typów działek ani udziału danych ofertowych we wszystkich wierszach; te informacje trzeba sprawdzić na stronach poszczególnych gmin.
Ceny gruntów w gminie Ożarów Mazowiecki (477 zł/m²) są o 26,7% wyższe niż średnia dla pozostałych gmin powiatu warszawski zachodniego (376 zł/m²).
| Nazwa | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Trend r/r |
|---|---|---|---|
| Izabelin | 724 zł/m² | 94 | -16,2% |
| Stare Babice | 555 zł/m² | 499 | +25,3% |
| Łomianki | 509 zł/m² | 165 | -4,6% |
| Ożarów Mazowiecki | 477 zł/m² | 213 | +40,6% |
| Leszno | 243 zł/m² | 311 | +16,3% |
| Błonie | 212 zł/m² | 262 | +9,2% |
| Kampinos | 103 zł/m² | 83 | +4,8% |
Kropki to transakcje z terenu gminy Ożarów Mazowiecki odnotowane w RCN, ale tylko sprzedaże działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych, więc bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Na pełnej mapie sprawdzisz cenę, powierzchnię i datę sprzedaży.
Dane o kupujących i sprzedających działki w gminie Ożarów Mazowiecki pochodzą z 8269 transakcji zapisanych w RCN.
W gminie Ożarów Mazowiecki dane obszarowe wskazują 4 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Plan ogólny wyznacza gminne ramy dla nowych miejscowych planów i decyzji WZ. Nie rozstrzyga samodzielnie, czy na konkretnej działce można zrealizować planowaną zabudowę. Okres przejściowy zakończył się 31 sierpnia 2026 r. Studia uwarunkowań utraciły moc najpóźniej tego dnia. Od 1 września 2026 r. typowa nowa WZ wymaga co do zasady planu ogólnego, który wszedł w życie, oraz położenia działki w OUZ; ustawa przewiduje wyjątki.
Średnia rynkowa działek w gminie Ożarów Mazowiecki wynosi 477 zł/m². Łączy średnią transakcyjną z RCN (213 transakcji) ze średnią ofertową z portali ogłoszeniowych (147 ofert). Stan na 2026 r. To wynik dla działek budowlanych, nie wycena konkretnej działki.
Dane z RCN za 2026 wskazują na zmianę cen w gminie Ożarów Mazowiecki o +40,6% w ujęciu rocznym. Średnia transakcyjna to 428 zł/m², a na tle powiatu (348 zł/m²) gmina odbiega o +37,2%.
Wśród obrębów gminy Ożarów Mazowiecki z opublikowaną średnią transakcyjną najniższy wynik ma obręb Płochocin (RCN, stan na 2026 r.). Średnia rynkowa gminy wynosi 477 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych. Same średnie nie wyjaśniają przyczyny różnic.
Średnia transakcyjna działek budowlanych w gminie Ożarów Mazowiecki wynosi 428 zł/m². Podstawą są dane z RCN: 213 transakcji budowlanych (stan na 2026 r.). Średnia rynkowa z podsumowania strony wynosi 477 zł/m², dotyczy działek budowlanych i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych. Te dwie średnie liczymy na różnych próbach, więc mogą się różnić.
Same dane obszarowe nie rozstrzygają, czy konkretna działka w gminie Ożarów Mazowiecki jest dobrym zakupem. Średnia rynkowa wynosi 477 zł/m². Podstawa tej miary: 213 transakcji budowlanych z RCN i 147 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Zmiana średniej transakcyjnej rok do roku wyniosła +40,6%. Przed zadatkiem porównaj ofertę z transakcjami działek tego samego typu i sprawdź MPZP lub WZ, status planu ogólnego, dostęp do drogi publicznej, media i wpisy w księdze wieczystej. Dane cenowe: stan na 2026 r.
Aby sprawdzić MPZP w gminie Ożarów Mazowiecki, wejdź na stronę BIP Ożarów Mazowiecki (sekcja planowanie przestrzenne). Alternatywnie złóż wniosek o wypis i wyrys w urzędzie gminy - koszt to ok. 30-50 zł.
W gminie Ożarów Mazowiecki przeciętna powierzchnia sprzedawanej działki to 2439 m² (dane RCN, 2026). Działki mniejsze niż 1000 m² to głównie grunty budowlane, a większe niż 3000 m² to grunty rolne lub rolno-budowlane.
Zestawienie cen w gminie Ożarów Mazowiecki obejmuje 34 obręby. Średnia rynkowa gminy wynosi 477 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Nie każdy obręb ma w zestawieniu swoją średnią, bo przy zbyt małej liczbie transakcji jej nie publikujemy.
Średnia transakcyjna gruntów rolnych w gminie Ożarów Mazowiecki wynosi 61 zł/m². Podstawą są dane z RCN: 135 transakcji gruntów rolnych (stan na 2026 r.). To osobna miara, inna niż średnia rynkowa z podsumowania strony. Dla konkretnego gruntu sprawdź dodatkowo klasę gleby, powierzchnię, dostęp do drogi i ograniczenia prawne.
Dane zaktualizowane: 2 listopada 2026
działki budowlane, transakcje z RCN i oferty z portali ogłoszeniowych
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tej gminie.