Średnia cena działki budowlanej w obrębie Konarskie (Kórnik) wynosi 216 zł/m² na podstawie 49 transakcji budowlanych z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK) oraz 13 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Dane zaktualizowane: 3 listopada 2026. Indeks Atrakcyjności: 81/100.
Średnia cena działek w obrębie Konarskie wynosi 216 zł/m², czyli -20,2% względem średniej gminy Kórnik (271 zł/m²). Dane z RCN i portali ogłoszeniowych.
| Parametr | Wartość | Źródło |
|---|---|---|
| Śr. transakcyjna /m² | 198 zł/m² | RCN (GUGiK) |
| Śr. ofertowa /m² | 243 zł/m² | Portale ogłoszeniowe |
| Średnia rynkowa /m² | 216 zł/m² | RCN + oferty |
| Vs średnia gminy | -20,2% | RCN (GUGiK) |
| Dane zaktualizowane | 3 listopada 2026 | — |
Roczny trend cen działek w obrębie Konarskie wynosi +10,2%. Zmiana bazuje na transakcjach za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 z Rejestru Cen Nieruchomości (GUGiK).
W obrębie Konarskie Indeks Atrakcyjności wynosi 81/100. Średnia transakcyjna wzrosła o 10,2% rok do roku. Podstawą są dane z RCN: 285 transakcji. Indeks liczymy sami na danych RCN; nie mierzy płynności rynku ani czasu sprzedaży.
Szukasz ogłoszeń działek w obrębie Konarskie?
Zobacz 20 ofertZmiana średniej transakcyjnej działek w obrębie Konarskie za okres 03.08.2025-02.08.2026 wobec 03.08.2024-02.08.2025 wynosi +10,2%. Aktualna średnia z RCN to 198 zł/m².
| Data | Cena | Powierzchnia | Cena/m² |
|---|---|---|---|
| 7 września 2026 | 104 900 zł | 912 m² | 115 zł/m² |
| 13 lipca 2026 | 200 000 zł | 890 m² | 225 zł/m² |
| 6 lipca 2026 | 190 000 zł | 862 m² | 220 zł/m² |
| 26 czerwca 2026 | 200 000 zł | 1076 m² | 186 zł/m² |
| 1 czerwca 2026 | 256 000 zł | 1067 m² | 240 zł/m² |
| 28 maja 2026 | 166 500 zł | 874 m² | 191 zł/m² |
| 26 maja 2026 | 272 000 zł | 1110 m² | 245 zł/m² |
| 15 maja 2026 | 200 000 zł | 871 m² | 230 zł/m² |
| 17 kwietnia 2026 | 228 000 zł | 975 m² | 234 zł/m² |
| 13 kwietnia 2026 | 165 000 zł | 840 m² | 196 zł/m² |
| 23 marca 2026 | 200 000 zł | 915 m² | 219 zł/m² |
| 13 marca 2026 | 155 001 zł | 987 m² | 157 zł/m² |
| 13 marca 2026 | 192 000 zł | 1012 m² | 190 zł/m² |
| 19 stycznia 2026 | 168 320 zł | 802 m² | 210 zł/m² |
| 15 stycznia 2026 | 148 000 zł | 800 m² | 185 zł/m² |
| 15 stycznia 2026 | 148 000 zł | 800 m² | 185 zł/m² |
| 7 stycznia 2026 | 239 700 zł | 914 m² | 262 zł/m² |
| 18 grudnia 2025 | 139 900 zł | 802 m² | 174 zł/m² |
| 8 grudnia 2025 | 190 000 zł | 828 m² | 229 zł/m² |
| 14 listopada 2025 | 185 000 zł | 902 m² | 205 zł/m² |
| 31 października 2025 | 230 000 zł | 827 m² | 278 zł/m² |
| 5 czerwca 2025 | 179 000 zł | 800 m² | 224 zł/m² |
| 8 maja 2025 | 265 000 zł | 994 m² | 267 zł/m² |
| 6 maja 2025 | 0 zł | 717 m² | 222 zł/m² |
| 26 lutego 2025 | 139 900 zł | 800 m² | 175 zł/m² |
| 25 lutego 2025 | 257 500 zł | 844 m² | 305 zł/m² |
| 11 lutego 2025 | 229 800 zł | 4085 m² | 56 zł/m² |
| 24 stycznia 2025 | 150 000 zł | 700 m² | 214 zł/m² |
| 17 stycznia 2025 | 260 000 zł | 1060 m² | 245 zł/m² |
| 16 stycznia 2025 | 70 000 zł | 5000 m² | 14 zł/m² |
| 10 grudnia 2024 | 138 000 zł | 769 m² | 179 zł/m² |
| 25 listopada 2024 | 148 900 zł | 817 m² | 182 zł/m² |
| 22 października 2024 | 130 000 zł | 680 m² | 191 zł/m² |
| 15 października 2024 | 160 000 zł | 1086 m² | 147 zł/m² |
| 3 października 2024 | 159 400 zł | 839 m² | 190 zł/m² |
| 27 września 2024 | 149 000 zł | 840 m² | 177 zł/m² |
| 13 sierpnia 2024 | 226 800 zł | 756 m² | 300 zł/m² |
| 8 sierpnia 2024 | 158 900 zł | 817 m² | 194 zł/m² |
| 14 czerwca 2024 | 151 020 zł | 839 m² | 180 zł/m² |
| 13 czerwca 2024 | 172 200 zł | 861 m² | 200 zł/m² |
| 11 czerwca 2024 | 130 650 zł | 871 m² | 150 zł/m² |
| 28 marca 2024 | 4760 zł | 68 m² | 70 zł/m² |
| 28 marca 2024 | 164 498 zł | 1350 m² | 122 zł/m² |
| 28 marca 2024 | 164 498 zł | 1350 m² | 122 zł/m² |
| 19 stycznia 2024 | 151 200 zł | 840 m² | 180 zł/m² |
| 19 stycznia 2024 | 151 200 zł | 839 m² | 180 zł/m² |
| 7 grudnia 2023 | 129 900 zł | 1488 m² | 87 zł/m² |
| 17 listopada 2023 | 181 650 zł | 865 m² | 210 zł/m² |
| 31 października 2023 | 229 400 zł | 966 m² | 237 zł/m² |
| 12 października 2023 | 160 000 zł | 827 m² | 193 zł/m² |
| 8 września 2023 | 135 000 zł | 693 m² | 195 zł/m² |
| 28 sierpnia 2023 | 120 000 zł | 802 m² | 150 zł/m² |
| 25 sierpnia 2023 | 116 384 zł | 999 m² | 117 zł/m² |
| 25 sierpnia 2023 | 145 742 zł | 1251 m² | 117 zł/m² |
| 20 lipca 2023 | 0 zł | 637 m² | 18 zł/m² |
| 27 kwietnia 2023 | 137 500 zł | 797 m² | 173 zł/m² |
| 7 kwietnia 2023 | 0 zł | 800 m² | 174 zł/m² |
| 20 lutego 2023 | 0 zł | 831 m² | 154 zł/m² |
W obrębie Konarskie dla kategorii „budowlane” średnia ofertowa wynosi 243 zł/m², a średnia transakcyjna 198 zł/m²; różnica wynosi +22,6%. Porównanie opiera się na 13 ofertach z portali ogłoszeniowych (aktualne ogłoszenia) oraz 49 transakcjach z RCN (ostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026)). To porównanie dwóch źródeł, nie prognoza ceny konkretnej działki ani wyniku negocjacji.
| Typ | Transakcyjna /m² | Ofertowa /m² | Różnica | Średnia rynkowa /m² |
|---|---|---|---|---|
| Budowlaneostatnie 5 lat (03.08.2021-02.08.2026) | 198 zł/m² | 243 zł/m² | +22,6% | 216 zł/m² |
Według Rejestru Cen Nieruchomości spośród pozostałych obrębów gminy najniższą średnią transakcyjną ma obręb Koninko, a najwyższą obręb Kamionki. Wynoszą one odpowiednio 133 i 468 zł/m². To średnie dla całych obszarów, nie ceny konkretnych działek.
| Obręb | Średnia /m² | Transakcje budowlane | Transakcje w danych RCN |
|---|---|---|---|
| Dachowa | 276 zł/m² | 76 | 376 |
| Borówiec | 405 zł/m² | 68 | 208 |
| Kamionki | 460 zł/m² | 57 | 657 |
| Radzewo | 203 zł/m² | 53 | 202 |
| Konarskie · ten obręb | 216 zł/m² | 49 | 285 |
| Czmoniec | 162 zł/m² | 46 | 138 |
| Skrzynki | 291 zł/m² | 44 | 176 |
| Błażejewko | 283 zł/m² | 32 | 233 |
| Bnin | 334 zł/m² | 27 | 223 |
| Szczytniki | 445 zł/m² | 27 | 205 |
| Czołowo | 255 zł/m² | 24 | 148 |
| Czmoń | 169 zł/m² | 23 | 185 |
| Robakowo | 228 zł/m² | 16 | 186 |
| Dziećmierowo | za mało transakcji | 10 | 25 |
| Koninko | 226 zł/m² | 6 | 504 |
| Gądki | za mało transakcji | 4 | 36 |
| Runowo | za mało transakcji | 4 | 12 |
| Żerniki | za mało transakcji | 3 | 19 |
| Dębiec | za mało transakcji | za mało transakcji | 6 |
| Prusinowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 15 |
| Szczodrzykowo | za mało transakcji | za mało transakcji | 15 |
| Pierzchno | za mało transakcji | za mało transakcji | 10 |
| Kromolice | za mało transakcji | za mało transakcji | 1 |
Kropki to odnotowane w RCN transakcje sprzedaży działek budowlanych, rolnych i leśnych z wiarygodną ceną, najwyżej 5000 najnowszych w obrębie Konarskie, dlatego bywa ich mniej niż wszystkich transakcji w rejestrze. Cenę, powierzchnię i datę sprzedaży sprawdzisz na pełnej mapie.
W obrębie Konarskie dane obszarowe wskazują 2 wskaźniki do sprawdzenia. Sama liczba nie określa rodzaju, nasilenia ani kosztu możliwego problemu i nie potwierdza, że dotyczy konkretnej działki; sprawdź listę wskaźników, ich zasięg i datę dla wybranej działki.
Średnia rynkowa działek w obrębie Konarskie wynosi 216 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 49 transakcji budowlanych z RCN i 13 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Obręb jest 4. najtańszy z 14 w rankingu średnich cen obrębów gminy Kórnik.
Liczba transakcji RCN w próbie cenowej obrębu Konarskie (gmina Kórnik): 49. Średnia rynkowa wynosi 216 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych.
Obręb Konarskie (216 zł/m²) różni się o -20,2% od średniej dla gminy Kórnik (271 zł/m²). Ranking w gminie: 4. najtańszy z 14. W bazie RCN odnotowano 285 transakcji dla tego obrębu.
Działki w obrębie Konarskie mają przeciętnie 840 m² (dane GUGiK, 2026). Średnia transakcyjna to 198 zł/m², a na tle gminy Kórnik (271 zł/m²) obręb odbiega o -20,2%.
Sprawdzenie działki w obrębie Konarskie powinno objąć średnią cenę z 49 transakcji z okolicy, ocenę bezpieczeństwa (ISOK, GDOŚ, PIG-PIB) i dane z księgi wieczystej.
Gmina Kórnik ma 23 obręby. Najtańsze działki znajdziesz w obrębie Koninko (133 zł/m²), więc ten obręb jest naturalnym punktem odniesienia dla lokalnych cen.
Ceny w obrębie Konarskie zmieniły się o +10,2% rok do roku (Rejestr Cen Nieruchomości, 2026). Średnia transakcyjna wynosi 198 zł/m². Na tle gminy Kórnik (271 zł/m²) obręb odbiega o -20,2%.
Średnia rynkowa działek w obrębie Konarskie wynosi 216 zł/m² i łączy transakcje z RCN z ofertami z portali ogłoszeniowych (stan na 2026 r.). Podstawa tej miary: 49 transakcji budowlanych z RCN i 13 aktywnych ofert budowlanych z portali ogłoszeniowych. Nie należy traktować tej średniej jako osobnej ceny ziemi rolnej. Porównywalne transakcje rolne sprawdź na poziomie gminy lub powiatu.
Dane aktualne na: 3 listopada 2026
działki budowlane, transakcje z RCN i oferty z portali ogłoszeniowych
Wszystkie typy działek: 66 wiarygodnych transakcji
Wszystkie portale, wszystkie typy
Zobacz oferty →
Audyt Działki za 149 zł łączy wycenę, analizę ryzyk i plan miejscowy dla konkretnej działki w tym obrębie.